با ورود سامانه بارشی؛

دمای هوای اردبیل ۸ درجه کاهش یافت/کاهش دید در گردنه‌ها

شناسهٔ خبر: 4111691 -
اردبیل – با ورود و فعالیت سامانه بارشی دمای هوای تمامی مناطق استان اردبیل بین چهار تا هشت درجه کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته سوم مهر ماه، فعالیت سامانه بارشی موجب افت شدید دمای هوا و بارش‌های رگباری در اغلب مناطق استان شده است.

این وضعیت جوی که تا روز جمعه تداوم خواهد داشت، موجب شده اغلب شهروندان تجهیزات گرمایشی خود را مورد استفاده قرار داده و جهت تردد در سطح شهر از البسه گرم استفاده کنند.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: از ظهر روز چهارشنبه ما شاهد ورود سامانه ناپایدار جوی به آسمان استان بودیم که کاهش دما و بارش‌های رگباری را در پی داشت.

علی دولتی مهر تصریح کرد: در روز گذشته هوای مه‌آلود، آسمان ابری و در برخی شهرها بارش باران تجربه شده که وضعیت جوی ذکر شده در روز پنج‌شنبه نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به وزش بادهای تند و هوای مه‌آلودی در اغلب شهرها، ادامه داد: دمای هوای شهرها از چهار تا هشت درجه کاهش یافته و در حال حاضر دمای هوای مرکز استان ۹ درجه بالای صفر است.

مدیرکل هواشناسی استان با اذعان به تداوم فعالیت این سامانه تا روز جمعه اضافه کرد: به ویژه در مناطق کوهستانی هوای مه‌آلود و بارش‌های مقطعی باران پیش‌بینی می‌شود.

دولتی مهر تأکید کرد: این وضعیت جوی موجب شده در تمامی گردنه‌های کوهستانی دید رانندگان کاهش یافته و شاهد تراکم ابر در گردنه‌ها از جمله صائین، الماس، حیران و لنگان باشیم.

وی افزود: پیش ینی می‌شود سامانه بارش روز شنبه از استان خارج خواهد شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 11 =