نماینده مردم مشگین شهر در مجلس:

اجناس بنجل خارجی بازار ایران را فلج کرده است

شناسهٔ خبر: 4111771 -
اردبیل- نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه اجناس بنجل و بی‌کیفیت خارجی بازار ایران را فلج کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی ملکی صبح پنج‌شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد در اردبیل تصریح کرد: با وجود تأکید به استفاده از کالای استاندارد ما شاهد ورود کالاهای بی‌کیفیت خارجی از گمرکات هستیم.

وی افزود: متأسفانه در حالی که کالاهای چینی کیفیت کافی ندارد از گمرکات اجازه ترخیص یافته و وارد بازار کشور می‌شوند که به شدت به بازار داخلی ضربه زده است.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در مقابل در داخل کشور شاهد استاندارد گریزی هستیم و برخی تولیدکنندگان به این مقوله توجه جدی ندارند.

ملکی با بیان اینکه این موضوع بی‌اعتمادی در بازارهای جهانی نسبت به کالاهای ایرانی ایجاد شده است، اضافه کرد: به عنوان مثال در بسته‌بندی کالاها نسبت به استانداردسازی کم‌توجهی می‌شود.

وی با ذکر مثالی به وضعیت بسته‌بندی میوه اشاره و تصریح کرد: اینکه محصولات چیده شده در زیر و روی جعبه متفاوت است بیانگر بی‌توجهی به موضوع استاندارد است.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی  به ضرورت توجه به استاندارد صنایع غذایی تولیدی کشور نیز اشاره و تأکید کرد: زمانی صنایع غذایی کشور برندهای جهانی داشت اما امروز از آن وضعیت فاصله گرفتیم.

ملکی به ضرورت نظارت و بررسی فعالیت آزمایشگاه‌های همکار استاندارد نیز تأکید کرد و افزود: آزمایشگاه‌ها با نحوه فعالیت خود می‌توانند یه فرصت یا تهدید باشند.

وی تصریح کرد: اینکه کالای غیراستاندارد بتواند تائید یک آزمایشگاه را دریافت کند به نوعی تهدید است و لازم است گروهی تشکیل شده و نسبت به ارزیابی فعالیت آزمایشگاه‌های استاندارد اقدام کند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 6 =