معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی:

بودجه امور اجتماعی مرکزی افزایش یافت/لزوم اصلاح چرخه درمان اعتیاد

شناسهٔ خبر: 4112007 -
اراک- معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندارمرکزی گفت: مشکلات اعتباری بخش فرهنگی و اجتماعی استان مرکزی در سال گذشته رفع شده و بودجه ۱۰ میلیارد ریالی سال جاری تامین کننده نیازهای این بخش است.

به گزارش خبرنگار مهر، شکرالله حسن بیگی روز پنجشنبه در شصت و ششمین جلسه امور فرهنگی و اجتماعی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: اگر در سال شش جلسه با کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم می توانیم از نظرات کارشناسان به نحو بهتری استفاده کنیم.

وی افزود: البته بحث آسیب های اجتماعی تنها مختص به استان مرکزی نیست و مسئله ای فراگیر است که با فکر و تدبیر نیاز به رسیدگی دارد و به همین جهت است که مقام معظم رهبری سال گذشته شخصا در این مباحث ورود پیدا کردند و مطالبه ایشان کار جهادی و اقدام فوق العاده از دستگاه های مربوطه است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی بیان کرد: اعضای این کارگروه باید در جلسات آتی آمادگی داشته باشند تا در هر جلسه حداقل دو دستگاه اجرایی در رابطه با عملکردهای خود گزارش ارائه دهد که البته باید در نظر داشت این گزارشات وظایف ذاتی دستگاه ها را شامل نمی شود بلکه باید بر مبنای سند تنظیم شده عمل کرده و گزارش دهند.

حسن بیگی خاطرنشان ساخت: همچنین ناظر و مسئول پیگیری عملکرد دستگاه های مربوطه نیز دستگاه قضایی و دادگستری است که در صورت لزوم ورود پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حوزه اجتماعی شدن بحث مواد مخدر نیز کارهای خوبی از سوی آموزش پرورش، دانشگاه ها و... انجام شده اما هنوز وضعیت مطلوب نیست و نیاز به کار اساسی و جهادی دارد تا بتوانیم خدمتی به استان خود انجام دهیم چرا که اعتیاد گزینشی عمل نمی کند و در صورت غفلت گریبان هر کسی را خواهد گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی تصریح کرد: همچنین در این جلسه چندین طرح مطرح شد که طرح پیوست اجتماعی و فرهنگی برای نمایشگاه های استان مرکزی و ارائه وای فای رایگان برای هشت پارک در اراک مورد تایید است و مصوب خواهند شد.

حسن بیگی در مورد اعتبارات دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی گفت: در سال گذشته اعتبارات خوبی به این بخش اختصاص داده نشده بود اما در سال جاری هیچ گونه مشکلی در زمینه اعتبارات این بخش وجود ندارد و ۱۰ میلیارد ریال بودجه به آن اختصاص داده شده است.

وی در پایان اظهار داشت: همچنین اصلاح چرخه درمان اعتیاد نیز در جلسات و کارگروه های آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به عنوان مصوبه ای اجرایی خواهد شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 10 =