مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی خبر داد:

پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی بزرگراه اهر- هریس- تبریز

شناسهٔ خبر: 4112116 -
اهر - مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی از پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی بزرگراه اهر– هریس– تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، توحید اخلاقی عصر امروز پنج شنبه در نشست بررسی وضعیت بزرگراه اهر هریس تبریز با اشاره به اینکه شرکت ناورود احداث قطعه سه بزرگراه اهر – هریس – تبریز و قطعه دو بزرگراه خواجه – ورزقان را بر عهده دارد، اظهار کرد: ترانشِ وجود در بزرگراه اهر – هریس – تبریز ۲۲۰ هزار مترمکعب حجم خاک‌برداری است که تقریباً دو سوم خاک‌برداری این ترانشِ انجام‌شده و فقط ۷۰ هزار مترمکعب باقی‌مانده است.

وی از پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی بزرگراه اهر – هریس – تبریز خبر داد، افزود: قطعاً تلاش می‌کنیم تا خاک‌برداری ترانشِ موجود در بزرگراه اهر – هریس – تبریز نهایتاً تا پایان دی‌ماه سال جاری به اتمام برسد.

بخش اعظمی از بزرگراه اهر – هریس – تبریز در حوزه هریس واقع است

فرماندار شهرستان هریس نیز در این جلسه گفت: بخش اعظمی از بزرگراه اهر – هریس – تبریز در حوزه سیاسی و جغرافیایی شهرستان هریس واقع‌شده است.

صابر تقویمی اظهار کرد: یکی از اساسی‌ترین مشکل ۶ شهرستان و ۱۵ شهر منطقه ارسباران و استان اردبیل عدم اتمام بزرگراه بوده که امیدواریم با پیگیری و دستورات لازم مسئولین این پروژه ملی به بهره کامل برسد.

وی با اشاره به اینکه عمده پیشرفت فیزیکی بزرگراه اهر – هریس – تبریز در دولت تدبیر و امید بوده است، افزود: در سال ۹۲ پیشرفت فیزیکی بزرگراه اهر – هریس – تبریز ۱۷ درصد بود ولی در این دولت میزان پیشرفت به بیش از ۵۰ درصد رسیده آن‌هم در سایه پیگیری نماینده حوزه انتخابیه و استاندار آذربایجان شرقی و سایر مسئولین بوده است.

فرماندار شهرستان هریس ادامه داد: مردم منطقه ارسباران علی‌الخصوص شهرستان‌های اهر و هریس و روستاهای تابعه به دلیل ناایمن بودن این جاده، خانواده و عزیزان خود را ازدست‌داده‌اند و در حال حاضر تنها کاری که می‌توان برای التیام درد خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این جاده ازدست‌داده‌اند تسریع در روند احداث پروژه و اتمام کامل بزرگراه است.

تقویمی بابیان اینکه بخش اعظمی از بزرگراه اهر – هریس – تبریز در حوزه سیاسی و جغرافیایی شهرستان هریس واقع‌شده است، گفت: بزرگراه اهر – هریس – تبریز در محدوده‌های اهر و تبریز به اتمام رسیده ولی میزان قابل‌توجهی از این بزرگراه در حوزه شهرستان هریس باقی‌مانده که نیازمندیم تا در محدوده این شهرستان نیز اقدامات مؤثری انجام شود در حالی که می‌بایست بزرگراه از سمت کلان‌شهر تبریز آغاز و به سمت شهرستان‌ها کشیده شود اما شهرستان اهر از این بابت زودتر از سایر شهرستان‌ها به وعده خود عمل کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =