رئیس اداره مدیریت پسماند منطقه یک تهران خبر داد؛

جمع آوری ۱۵ تن پسماند خشک شمال تهران در ایام محرم

شناسهٔ خبر: 4112331 -
شمیرانات- رئیس اداره مدیریت پسماند منطقه یک تهران از جمع آوری ۱۵ تن پسماند خشک شمال تهران در ایام محرم خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمشیدیان ظهر جمعه در جمع تعدادی از خبرنگاران با بیان این که  ۱۵ تن پسماند خشک شمال تهران در ایام محرم جمع آوری شد، اظهار کرد: هر ساله با شروع ماه‌های محرم و صفر بسیاری از  شهروندان اقدام به تهیه و توزیع نذورات در میان مردم می‌کنند که تخلیه این ظروف در سطح شهر و انهار باعث بروز مشکلات زیست محیطی و آلودگی شهر می‌شود.

وی گفت: در دو روز تاسوعا و عاشورا نیز بیش از ۶ هزار و۸۶۰ کیلو گرم پسماند خشک از معابر جمع آوری شد که در صورت استفاده از ظروف یکبار مصرف با پایه گیاهی و یا آلومینیومی آلودگی زیست محیطی کمتر می شد.

 رئیس اداره مدیریت پسماند منطقه یک تهران خاطر نشان ساخت: یکی از مهم ترین راهکارهای کاهش حجم ظروف یکبار مصرف تخلیه شده در سطح شهر در این ایام، آموزش و نهادینه شدن فرهنگ زیست محیطی در میان شهروندان است.

وی با اشاره به برنامه های آموزشی با محوریت مدیریت پسماند برای شهروندان گفت: این برنامه ها با هدف انتخاب صحیح ظروف یکبار مصرف و شیوه تفکیک و بازیافت این ظروف برای خادمین مساجد ، در حسینیه ها ، سراهای محلات ، مدارس و.... با حضور کارشناسان آموزشی بازیافت در حال برگزاری است.

جمشیذیان خاطر نشان ساخت: کارتن پلاست و کیسه زباله در مساجد و مراکز مذهبی تحویل داده شده و از شهروندان خواسته شد از انداختن ظروف یکبار مصرف حاوی  پسماند غذایی در مخازن پسماند خشک خودداری نمایند و با تخلیه پسماند های غذایی در مخازن مشکی در واقع پسماند تر را از خشک تفکیک کنند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 5 =