مدیرکل استاندارد استان زنجان:

همراهی مردم ضامن احساس مسئولیت کارفرمایان است

شناسهٔ خبر: 4112432 -
زنجان- مدیرکل استاندارد استان زنجان تاکید کرد: همراهی مردم ضامن احساس مسئولیت کارفرمایان است.

به گزارش خبرنگار مهر، داوود کارگرزاده در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه یکی از ملزومات امروز در تولید کالای باکیفیت، همراهی مردم با استاندارد است، افزود: اگر مردم در این زمینه همراهی لازم را داشته باشند، ما نیز به نوبه خود احساس مسئولیت کرده و اجازه نخواهیم داد تا کارفرمایان نسبت به تولید کالای غیراستاندارد اقدام کنند.

وی با یادآوری اینکه بی‌تردید خرید و استفاده از کالای استاندارد ایرانی، حق همه مردم است، تصریح کرد: خوشبختانه شعار امسال «من کالای استاندارد ایرانی می‌خرم» نشأت گرفته از آن است که مصرف کالای ایرانی یک ضرورت انکارناپذیر است و مردم حق دارند از کالای استاندارد استفاده کنند.

مدیرکل استاندارد استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از مواردی که مردم با آن زیاد سر و کار دارند، مصالح ساختمانی است، اظهار کرد: یکی از نکات مهم در این مورد آن است که مردم باید به هنگام تهیه مصالح ساختمانی، حتما باید از مصالح ساختمانی استاندارد استفاده کنند؛ چرا که مصالح استاندارد باعث طولانی شدن عمر ساختمان می‌شود که در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای را با پیمانکاران ساختمانی منعقد کرده‌ایم.

کارگرزاده در ادامه با بیان اینکه بحث آسانسورها نیز از دیرباز مورد تاکید اداره‌کل استاندارد استان بوده است، افزود: همراهی مردم در این مورد بسیار حائز اهمیت است، لذا معتقدیم مردم نباید تا زمانی که آسانسورها مجوزهای لازم را دریافت نکرده‌اند، نسبت به استفاده از این وسایل اقدام کنند.

وی در این خصوص ادامه داد: استفاده‌کنندگان از آسانسور باید این نکته را مدنظر داشته باشند که گواهی استاندارد آسانسورها یک ساله بوده و نصاب‌ها حتما باید نسبت به کنترل و ایمن‌سازی آسانسورها در زمان‌های مقرر شده اقدام کنند تا شاهد بروز اتفاقات ناگوار در این زمینه به واسطه عدم رعایت موارد ذکر شده نباشیم.

مدیرکل استاندارد استان زنجان خاطرنشان کرد: استاندار یکی از نیازهای اصلی جامعه محسوب می‌شود که به افراد اطمینان استفاده از کالاهای مختلف را می‌دهد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 0 =