امام جمعه شاهرود:

دشمن اقتدار ملی ایران را هدف قرار گرفته است/هراسی به دل نداریم

شناسهٔ خبر: 4112444 -
شاهرود - امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه دشمن عوامل اقتدار ملی را در کشور هدف قرارگرفته است، گفت: نیروهای نظامی و امنیتی در برابر زیاده‌خواهی استکبار ایستاده‌اند لذا هراسی به دل نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مسجد و حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر ضمن اشاره به مواضع اخیر آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین برجام بابیان اینکه عده‌ای با تروریست خواندن سپاه اقتدار جمهوری اسلامی را نشانه گرفته‌اند، ابراز داشت: مذاکرات موشکی و هسته‌ای  تنها بهانه برای دشمنان اسلام است، آن‌ها با هویت، اسلامیت و استقلال ایران مشکل‌دارند.

وی بابیان اینکه دشمنانی که از همان روزهای اول انقلاب، ایران را به تروریسم متهم کردند، خودشان را ضد تروریست می‌دانند و این از عجایب روزگار است، تصریح کرد: سپاه و نیروهای نظامی با حفظ امنیت در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار ایستادند و همه مردم دنیا می‌دانند که طالبان، القاعده و داعش دست‌پرورده آمریکا و متحدان او هستند.

خطیب جمعه شاهرود بابیان اینکه آمریکا در طی چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب انگ‌ها و تهمت‌های بسیاری را به ایران نشانه رفته است، ابراز داشت: نیروهای نظامی، انتظامی، ارتش و سپاه حافظان اقتدار ملی جمهوری اسلامی هستند و تروریست خواندن آن‌ها متهم کردن همه مردم ایران محسوب می‌شود و آمریکا بداند از این توطئه‌ها و دسیسه‌ها، کوچک‌ترین هراسی به دل نداریم.

امینی در ادامه تصریح کرد: برخی برجام را به مذاکره امیرالمؤمنین علی (ع) با زبید تشبیه می‌کنند درصورتی‌که نمی‌دانند آن حضرت مذاکره برد برد نکرد بلکه به‌طرف مقابل نهیب زد، ولی در مذاکرات برجام عده‌ای با نگاهی عوام‌فریبانه مسائل را به گونه دیگر مطرح می‌کنند و مسائل تاریخ اسلام  و اعتقادات که خط قرمز مردم هست را نباید با مباحث سیاسی زودگذر اشتباه گرفت.

وی بابیان اینکه قوه قضائیه ازجمله ارکان اقتدار جمهوری اسلامی به شمار می‌رود که این رکن نظام نباید تضعیف و در قالب استهزا و توهین مطرح شود، افزود: دشمن عوامل اقتدار ملی، اعتقاد راسخ، عزت ملی را هدف قرارگرفته و می‌خواهد با تضعیف آن به اهداف شوم خود دست پیدا کند.

امینی ادامه داد: نقد سازنده که بتواند مشکلات مردم  و ساختار یک‌نهاد را اصلاح کند باید در جامعه وجود داشته باشد اما این امر نباید به قیمت قرار گرفتن در دام هجمه‌های دشمن و تضعیف ارکان نظام تمام شود.

امام‌جمعه شاهرود در بخشی از سخنان خود به بیست و پنجم محرم سالروز شهادت امام زین‌العابدین (ع) اشاره کرد و ابراز داشت: امام سجاد(ع) زمینه تحول اساسی علمی و اخلاقی را در جامعه اسلامی ایجاد کرد و اجازه نداد که این آتش مظلومیت امام حسین (ع) ویارانش و زنده نگه‌داشتن اصل دین تا به امروز خاموش شود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 0 =