فرمانده حشد شعبی:

فرماندهان وابسته به بارزانی در کرکوک به دنبال جنگ هستند

شناسهٔ خبر: 4112536 -
منابع وابسته به حشد شعبی عراق با اشاره به اختلاف نظر شدید میان فرماندهان پیشمرگه در کرکوک به جنگ طلبی فرماندهان وابسته به بارزانی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه، جبار المعموری از فرماندهان حشد شعبی عراق از اختلاف نظر شدید میان فرماندهان نیروهای پیشمرگه در کرکوک خبر داد.

وی افزود:  ما ارتباطات خوب و برادری با اکثر فرماندهان نیروهای پیشمرگه در کرکوک داریم و به طور دائم با آنها در تماس هستیم. اختلافات شدیدی میان فرماندهان پیشمرگه به سبب تحولات اخیر کرکوک وجود دارد.

المعموری تاکید کرد: فرماندهان عالی رتبه پیشمرگه وابسته به مسعود بارزانی به سوی برخورد با حشد شعبی و نیروهای عراقی پیش می روند و به دنبال جنگ هستند در حالی که برخی از فرماندهان دیگر با این خط مشی مخالفند و در برابر این فرماندهان وابسته به بارزانی ایستاده اند زیرا آنها به خطرناک بودند موضوع و تبعات آن در ایجاد فتنه بزرگ در کشور واقف هستند.

وی گفت: برخی فرماندهان پیشمرگه به ضرورت عدم برخورد با حشد شعبی و ارتش عراق و حرکت مطابق با قانون اساسی برای حل مشکلات موجود پایبند هستند. تهدید و خطر بزرگ برای کرکوک در حال حاضر فرماندهان وابسته به مسعود بارزانی هستند که به دنبال تنش آفرینی هستند.

از سوی دیگر وی از انتقال سرکرده های برجسته داعش از سوی نیروهای ویژه آمریکا  از کرکوک به سمت نامعلومی خبر داد و افزود: این اقدام خطرناک است و ما خواستار تحقیق فوری و تشریح نقش نیروهای آمریکایی و اینکه این سرکرده های تروریست داعشی به کجا منتقل شده اند، هستیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 2 =