امام جمعه موقت کرمان:

اقشار جامعه مانند دفاع مقدس در برابر هجمه دشمن ایستادگی می کنند

شناسهٔ خبر: 4112537 -
کرمان- امام جمعه موقت کرمان گفت: دشمنان بدانند همه اقشار جامعه در برابر هر هجمه ای همانند دوران دفاع مقدس ایستادگی می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی عربپور پیش از ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: با توجه به فرمایشات پیامبر اکرم (ص) و آموزه های دینی باید حقوق همسایگان رعایت شود و رابطه صمیمانه ای با همسایگان خود  برقرار کنیم و این در حالی است که لازمه یک زندگی اجتماعی مفید و سودمند ارتباط با همسایگان است.

وی ورزش را یکی از مولفه های سلامت خانواده و جامعه دانست و گفت: باید فرهنگ ورزش کردن بین خانواده ها نهادینه شود.

حجت الاسلام عربپور با اشاره به سالروز آتش کسیدن مسجد جامع کرمان، افزود: در چنین روزی دشمنان اسلام در مسجد جامع کرمان کتاب های قران را به آتش کشیده و مردم را نیز مورد ضرب و شتم قرار دادند.

وی با بیان اینکه ۲۲مهرماه به عنوان روز استاندارد کالا نامگذاری شده است، عنوان کرد: دین اسلام به استحکام هر عمل تاکید کرده است بنابراین وظیفه اداره استاندارد این است که کالا و خدمات باکیفیت را مورد تایید قرار دهد.

امام جمعه موقت کرمان ادامه داد: ضروریت استفاده از کالای داخلی وقتی معنا پیدا می کند که اداره استاندار وظیفه خود را به خوبی انجام داده و کالا و خدمات با کیفیت به مردم ارائه دهد.

وی با تاکید به اینکه مسئولان باید عملکردشان در راستای جلب اعتماد مردم باشد، اظهار کرد: هیچ مسئولی نمی تواند دست اندازی به بیت المال کند و این در حالی است که هر مسئولی بخواهد به هر شکلی از بیت المال دست اندازی کند موجب بی اعتمادی مردم به نظام می شود.

حجت الاسلام عربپور تصریح کرد: با توجه به سیره امام علی (ع) اگر فردی وابسته به یک مسئول نیز خطایی کرد نیز خود آن مسئول باید بیاید و کمک کند که برخورد قانونی لازم با افراد خاطی انجام شود.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی باید با مفاسد اقتصادی، گروه های مفسده جوی اخلاقی و کسانی که به اخلاق در جامعه ضربه می زند، برخورد جدی داشته باشد و این خواسته مردم است.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به نقش رسانه ها در برخورد با اعمال خلاف در جامعه، گفت: رسانه ها باید فضا را برای اجرای اعمال قانون در جامعه فراهم کنند تا نهادهای مربوطه وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

وی با تاکید به فرمایشات امام (ره) که اگر سپاه نبود کشور نبود، بیان داشت: دشمنان درصدد این هستند که سپاه را در لیست گروه تروریست قرار دهند اما بدانند که این موضوع یک توهم پوچ و بی اساس و غلطی بالاتر از غلط های قبلی است و نظام و مردم در مقابل این اقدام برخورد جدی خواهند کرد.

حجت الاسلام عربپور عنوان کرد: دشمنان بدانند همه اقشار جامعه در برابر هر هجمه ای همانند دوران دفاع مقدس ایستادگی می کنند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی است، گفت: در مسئله برجام ایران تاکید کرد انرژی هسته ای ما صلح آمیز است و تعهدات خود را درباره برجام انجام داد اما آمریکا نه تنها تعهدات خود را انجام نداد بلکه تحریم های جدیدی نیز اعمال کرد.

حجت الاسلام عربپور ادامه داد: آمریکا درصدد آن بود که مردم ایران را از انقلاب گرایی دور کند به گونه ای که در برجام دست به بهانه های جدیدی زد.

وی داعش را دست پرورده آمریکا دانست و گفت: آمریکا برای عوامفریبی اتحاد علیه تروریست را ایجاد کرد.

امام جمعه موقت کرمان یادآور شد: دشمنان بدانند در صورت اعمال تحریم های جدید و اهانت به نهادهای این نظام و انقلاب از سوی مردم و نظام با  برخورد قاطعانه ای مواجه خواهند شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 15 =