طبق برنامه زمان‌بندی پنج ساله؛

سهم مناطق مستعد کشور برای دریافت بذر مشخص شود

شناسهٔ خبر: 4116966 -
کرج - مشاور وزیر کشاورزی و مجری طرح گندم کشور گفت: سهم مناطق مستعد برای دریافت بذر باید بر اساس برنامه زمان‌بندی پنج ساله مشخص شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل اسفندیاری پور در مراسم افتتاح سردخانه جدید بانک ژن گیاهی ملی ایران که ظهر سه‌شنبه در موسسه اصلاح و بذر واقع در کرج برگزار شد، با اعلام اینکه کار محققان و نتیجه یافته‌ها اندیشمندان به‌عنوان صدقه جاریه محسوب می‌شود، اظهار کرد: هدف از واگذاری به امور به بخش خصوصی ارتقا کمیت و کیفیت محصولات محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی همواره نتایج خوبی را به همراه داشته که ارزش‌های جدیدی را نیز به منصه ظهور می‌گذارد، افزود: نباید در این بخش انحصاری به مسائل نگاه کرد.

اسفندیاری بهره‌برداران نباید در معرض محدودیت ازنظر دسترسی به بذور واگذارشده به بخش خصوصی قرار گیرند، تصریح کرد: در صورت عدم توجه به این مهم بهره‌برداران فصل کشت را از دست خواهند داد به همین سبب موارد یادشده از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه باید در مناطق بااهمیت ازنظر تولید شروط اعلامی و یادشده پیش‌بینی و به‌کارگیری شود، اظهار کرد: باید بر اساس برنامه زمان‌بندی پنج ساله سهم مناطق مستعد ازنظر تولید در خصوص دریافت بذر مشخص شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 13 =