عفو بین الملل: جنایتهای سازمان‌یافته‌ای علیه روهینگیا درجریان است

شناسهٔ خبر: 4117430 -
عفو بین الملل در بیانیه ای خواستار اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف سرکوبگری ها علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار شد و اعلام کرد که جنایتهای سازمان یافته ای علیه این اقلیت در جریان است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه لبنانی النشره، سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای خواستار اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف جنایتها علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار شد.

بر اساس این گزارش، این سازمان در بیانیه خود آورده است: وقت آن رسیده است که همکاری های نظامی با مسئولان نقض حقوق بشر در میانمار قطع شود.

عفو بین الملل همچنین تصریح کرد: افزون بر این، باید تسلیح مسئولان اقدامات ضد حقوق بشری در میانمار متوقف و تحریم های مشخصی علیه آنها در نظر گرفته شود.

این نهاد حقوق بشری بین المللی در ادامه یادآور شده است: گفته های افراد نجات یافته از میانمار و همچنین شواهدی که از طریق تصویربرداری های ماهواره ها به دست آمده است به خوبی گویای این واقعیت است که یک سلسله جنایت های غیرانسانی سازمان یافته برای بیرون راندن اقلیت روهینگیا از میانمار در جریان است.

عفو بین الملل در پایان بیانیه خود آورده است: جنایتها علیه مسلمانان روهینگیا در سطوح گسترده ادامه می یابد و شکنجه و قتل و تجاوز جنسی به آنها را شامل می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 3 =