پیگیری راه اندازی شورای صنفی در دانشگاه شهید بهشتی

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی گفت: راه اندازی شورای صنفی دانشجویی در دانشگاه درحال پیگیری و بررسی است.

صمد حاج جباری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت تشکیل شورای صنفی در دانشگاه شهید بهشتی گفت: راه اندازی شورای صنفی دانشجویی در دانشگاه درحال پیگیری و بررسی است.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی افزود: در اولین فرصت که شرایط برگزاری انتخابات فراهم شود از طریق کانال و سایت رسمی دانشگاه اعلام می شود.

به گزارش مهر، شورای صنفی دانشجویان، برای مشارکت و تصمیم سازی در کارهای صنفی، رفاهی، آموزشی، و پژوهشی دانشجویان دانشگاه به وجود می آید.

این شورا وظیفه انعکاس و پیگیری امور صنفی و رفاهی دانشجویان از طریق مسئولان ذیربط دانشگاه و نظارت بر اموری از قبیل خوابگاه‌ها و سکونت دانشجویان، تغذیه، امور خدماتی و رفاهی (از قبیل: امور فروشگاه‌ها و دفاتر تکثیر، ایاب و ذهاب دانشجویان، وام‌های دانشجویی و مراکز درمانی)، امور کمک آموزشی (از قبیل: امور کتابخانه‌ها و مراکز کامپیوتر)، خدمات آموزشی مرتبط با دانشجویان و امور دانشجویی دیگر به پیشنهاد شورای صنفی و تصویب این شورا را دارد.  

به همین دلیل برای بهبود امور بالا نیاز به شورای صنفی است و عدم وجود شورای صنفی در هر دانشگاهی باعث می شود آن دانشگاه در موارد بالا نتواند به خوبی اقدام کرده و نیاز دانشجویان را پاسخ دهد.

کد خبر 4117549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =