رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خراسان شمالی مطرح کرد:

اختصاص ۱۰۵میلیاردتومان کمک فنی اعتباری و زیرساختی به خراسان شمالی

شناسهٔ خبر: 4118526 -
بجنورد- رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خراسان شمالی گفت: در سال جاری، اختصاص ۱۰۵ میلیارد تومان برای کمک‌های فنی و اعتباری و زیرساخت فعالیت‌های اقتصادی به استان سیاست‌گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید پور عیسی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار کرد: برای امسال ۱۰۵ میلیارد تومان سیاست‌گذاری شده که بر اساس جدول دستورالعمل در سه مسیر کمک‌های فنی اعتباری، ایجاد زیرساخت برای فعالیت‌های اقتصادی و کمک به طرح‌های ملی می‌توان هزینه کرد.

پور عیسی بابیان اینکه تاکنون ۸۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به طرح‌های ملی کمک شده است، عنوان کرد: بنابراین اختصاص این اعتبار در قالب کمک‌های فنی اعتباری به صندوق‌ها و نیز کمک به ایجاد زیرساخت‌ها برای انجام فعالیت‌های اقتصادی هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: چون این اعتبارات به‌صورت اسناد است، به‌منظور بهره‌مندی دستگاه‌های اجرایی از کمک‌های فنی و اعتباری باید برای پذیرش این اسناد از سوی بانک‌ عامل با آنان به تعامل رسید در غیر این صورت تمام اعتبارات اختصاص‌یافته در بخش زیرساخت‌ها هزینه می‌شود.

وی درباره اعتبارات اختصاص‌یافته به طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خراسان شمالی نیز گفت: اجرایی شدن این طرح به ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که فقط برای امسال ۱۱.۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیداکرده است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خراسان شمالی گفت: روند اجرای این طرح باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که با فراهم کردن بسترها، منطقه ویژه اقتصادی را بتوان به بخش خصوصی واگذار کرد.

پور عیسی تصریح کرد: طی نشست‌های متعددی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام‌شده، کمتر از ۵۰درصد از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در استان اجرایی شده است.

وی کارکرد وزیر معین اقتصاد مقاومتی در خراسان شمالی را ضعیف دانست و تصریح کرد: ربیعی اهمیت لازم به‌عنوان نماینده تام‌الاختیار فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان را ندارد و این ایراد به وزیر معین وارد است.

وی بابیان اینکه ۱۳ دستگاه اجرایی و عضو ستاد اقتصاد مقاومتی استان در خدمت اشتغال و تولید نیستند، گفت: صندوق توسعه و کارآفرینی باید در خدمت کارآفرینی باشد درصورتی‌که در عمل این‌گونه نیست.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خراسان شمالی تأکید کرد: اگر این روند ادامه داشته باشد، اثربخشی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان چندان زیاد نخواهد بود.

پور عیسی با اشاره به اینکه ادبیات توسعه با شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ به وجود نیامده است، افزود: نباید از سرمایه‌های اجتماعی که در بخش خدمات و کشاورزی مشغول هستند غافل شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 0 =