دروغ‌پردازی و جوسازی‌ رسانه‌های بارزانی درباره حوادث کرکوک

شناسهٔ خبر: 4118619 -
صدها ویدئو و تصاویر متعدد منتشر شده از کرکوک و مناطق مورد مناقشه حکایت از دروغ پردازی و جوسازی های محض تجزیه طلبان درخصوص وقوع درگیری میان مردم کُرد با نیروهای امنیتی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه های وابسته به جریان تجزیه طلب کُردی شب گذشته به صورت مجازی اقدام به اشغال شهرهای کرکوک و خانقین عراق کردند!

بنابر این گزارش، همزمان با دومین روز از استقرار کامل نیروهای مشترک مبارزه با تروریسم ارتش و پلیس فدرال عراق در کرکوک و سایر مناطق مورد مناقشه با اقلیم کردستان عراق، برخی جریانات رسانه ای وابسته به حزب بارزانی اقدام به انتشار اخبار جعلی از وقوع درگیری ها و آشوب گسترده در سطح این مناطق میان جوانان کرد و نیروهای امنیتی کردند.

در این خبرسازی ها حتی تصاویری از حضور چند نفر از جوانان در سطح برخی خیابانها منتشر و از حملات آنها به مراکز اداری و دولتی همچون ساختمان فرمانداری و شهرداری و پلیس کرکوک و به زیر کشیدن پرچم ملی عراق یا جایگزینی آن با پرچم جعلی کردستان خبر داده شد.

این در حالی است که صدها ویدئو و تصاویر متعدد منتشر شده از مناطق مورد اشاره حکایت از دروغ پردازی و جوسازی های محض تجزیه طلبان به قصد تشویش اذهان و افکار عمومی دارد.

لازم به ذکر است که روز گذشته شورای عالی امنیتی عراق با ارسال نامه ای به حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور خواستار برخورد قانونی و تعقیب قضایی دو شبکه روداو و کردستان 24 وابسته به خانواده بارزانی به جرم دروغ پراکنی و انتشار اخبار جهت دار به قصد تشویش اذهان عمومی و ایجاد فتنه میان طوائف و اقوام این کشور کرده است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 2 =