استاندار لرستان:

رشد کاریکاتوری سیاست در کشور/ جلوی زیاده‌روی‌ها گرفته شود

شناسهٔ خبر: 4118821 -
خرم‌آباد- استاندار لرستان گفت: امروز شاهد رشد کاریکاتوری سیاست نسبت به همه حوزه‌ها هستیم که این امر به‌هیچ‌عنوان مطلوب نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست دبیران احزاب و گروه های سیاسی لرستان در سخنانی با اشاره ایجاد هفتمین خانه احزاب کشور در لرستان اظهار داشت: امیدواریم این فعالیت سیاسی در خدمت سایر فعالیت ها قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه مردم سالاری و دموکراسی بدون احزاب بی معنا است، گفت: احزاب و دموکراسی همزاد و همراه هم هستند.

استاندار لرستان با بیان اینکه البته مفهموم حزب و دموکراسی هیچ کدام بومی ما نیستند و وارداتی هستند، افزود: این دو حاصل تجارب طولانی بشر و کشورها هستند، البته ما مفهموم مردم سالاری را قبول داریم اما به صورت شکلی وارداتی است.

خادمی با تاکید بر اینکه دموکراسی و فعالیت احزاب باید در کشور بومی شود و بر اساس فرهنگ، سنت و آداب کشور باشند، گفت: باید محتوا از خودمان باشد و شکل را از دیگران در این زمینه بگیریم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه احزاب در قبل و بعد از انقلاب به لحاظ محتوایی مطلوب عمل نکرده اند، گفت: فعالیت ها بر اساس خرده نظام ها، فرهنگ و بحث های جامعه نبوده است.

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت توسعه در ابعاد مختلف کشور و لرستان بیان داشت: تقدم هر توسعه بر توسعه دیگر منحرف کننده است چرا که همه توسعه ها از هم جدا نیستند و تعریف تک بعدی ندارند.

خادمی با بیان اینکه گاها برخی از فعالیت های سیاسی شبه سیاسی می شوند، افزود: این در حالیست که در این حوزه باید متوازن حرکت کرد و اگر نبض فعالیت های سیاسی تند بزند همه بخش ها دچار مشکل می شوند.

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت توجه به توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... بیان داشت: امروز شاهد رشد کاریکاتوری سیاست نسبت به همه حوزه ها هستیم که این امر به هیچ عنوان مطلوب نیست.

خادمی با تاکید بر اینکه همه احزاب باید تعمیق دهنده فعالیت های حزبی و سیاسی باشند، افزود: باید جلوی زیاده روی و افراط گرفته شود تا به توسعه استان ضربه وارد نشود.

وی با تاکید بر اینکه هر فعالیت از هر جنس و سطح که به توسعه استان لطمه بزند محکوم و به درد نخور است، بیان داشت: توسعه باید متوازن و همگون باشد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 9 =