مهر گزارش می دهد؛

پالایشگاه ستاره خلیج فارس چشم انتظار تکمیل

شناسهٔ خبر: 4119237 -
مدیرعامل جدید شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در حالی از پالایشگاه ستاره خلیج فارس دیدن کرد که واحد نخست آن تکمیل نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل جوان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی روز گذشته در حالی عازم بندر عباس شد و از پالایشگاه ستاره خلیج فارس بازدید کرد که طبق اطلاعات موجود واحد ایزومریراسیون آن همچنان راه اندازی نشده است.

واحد آیزومر، که نهایی ترین بخش فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای تولید بنزین یورو٤است،  کاملا از سرویس خارج بوده و ۱۷۶ تن کاتالیست درون ۲ راکتور در حالت آماده بکار تحت فشار نیتروژن است. طبق گفته کارشناسان این پالایشگاه تولید در این واحد به علت تعدیل نیروی انسانی این واحد (نفت ستاره) فعلا عملی نشده است.

از سویی دیگر واحد اکتانایزر و CCR به عنوان بخش های کلیدی پالایشگاه هم از سرویس خارج بوده و تولید ندارند که طبق نظر متخصصین دلیل آن هم نشتی مبدل های واحد اکتانایزر است.

بنابراین می توان گفت در حال حاضر فقط واحد شیرین سازی میعانات گازی (naphta hydro  treating nht)  و واحد تقطیر در سرویس است.
این در حالی است که واحد تولید بخار در واحد آب و بخار در سرویس بوده و مشکل خاصی فعلا در حال حاضر ندارند.

گفتنی است قیمت کاتالیست های واحد آیزومر که فعلا در حالت آماده بکار هستند حدودا کمی بیشتر از کیلویی یک میلیون تومان بوده که این میزان سرمایه فعلا بلااستفاده رها شده است. به این ترتیب واحدی که تکمیل آن موجب تولید بنزین یورو٤ می شود همچنان تکمیل نشده است.

در حالیکه فاز نخست این پالایشگاه همچنان ناقص است شنیده شده مدیرعامل کنونی پالایشگاه ستاره خلیج فارس بنا به برخی دلایل از جمله عدم موفقیت کامل در موضوع استخدام  کارکنان ستاره خلیج فارس، تغییر خواهد کرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =