تجزیه عراق توسط آمریکا بر ساس سیاست های رژیم صهیونسیتی است

اصفهان - رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: تجزیه عراق توسط آمریکا بر اساس سیاست های رژیم صهیونسیتی برنامه ریزی شده و ترامپ تنها مجری این سیاست در تجزیه عراق و ایجاد اختلاف بین مردم آن کشور بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس حوزه علمیه اصفهان، آیت الله حسین مظاهری، در درس اخلاق در محل مسجد حکیم اصفهان اظهار داشت: یکی از راهبردهای مهم دشمن در عصر حاضر ایجاد اختلاف بین مردم و درگیری و رو در روسازی آنها با همدیگر است تا در این شرایط اهداف خود را برای استعمار و تصرف کشورها به ثمر برساند.

وی بیان کرد: تجزیه عراق توسط آمریکا بر اساس سیاست های رژیم صهیونسیتی برنامه ریزی شده و ترامپ تنها مجری این سیاست در تجزیه عراق و ایجاد اختلاف بین مردم آن کشور بود.

رئیس حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: ایجاد تفرقه بین مسلمانان و تجزیه کشورهای اسلامی مهمترین هدف در اجرای این برنامه بود که تدبیر ویژه آیت الله سیستانی و مشاوره های جمهوری اسلامی ایران این توطئه را خنثی کرد.

وی افزود: اگر کشورهای اسلامی با همدیگر متحد شوند و روزنه های ورود رژیم صهیونیستی و آمریکا را از بین ببرند آنگاه دولت های مستکبر و استعمارگر شکست می خورند و در برابر کشورهای اسلامی تسلیم می شوند.

آیت الله مظاهری با بیان اینکه ایجاد تردید در دین از دیگر سیاست های دشمنان برای پیشگیری از پیشرفت اسلام است، یادآور شد: دشمن با ایجاد شبه در دستورات دین و گسترش این شبه ها در فضای مجازی سعی بر اسلام ستیزی و دوری از دستورات دین را دارد و به دلیل بی توجهی برخی از افراد جامعه نسبت مطالعه به اعتقادات و دستورات دین، دشمن توانسته در این راهبرد موفق عمل کند.

وی اظهار داشت: مطالعه موضوعات دینی و اعتقادی مانع از پیشرفت دشمن در ایجاد شک و شبه در دین می شود و نیاز است شیعیان روزانه بخشی از فرصت خود را صرف مطالعه در موضوعات دینی کنند.

این مرجع تقلید نسبت به شایعه پراکنی و تهمت در جامعه انتقاد کرد و گفت: تهمت و شایعه پراکنی در جامعه علاوه بر اینکه مایه خسران برای افراد است مشکلات اجتماعی نیز در جامعه ایجاد می شود.

وی افزود: گسترش فساد اخلاقی در جامعه منجر به افزایش مشکلات و شکست می شود و باید خانواده ها نسبت به این موضوع توجه داشته باشند.

کد خبر 4120480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =