رئیس شورای اسلامی شهر گرگان:

روند انتخاب شهردار گرگان مورد تایید اعضای شورا بود

شناسهٔ خبر: 4120874 -
گرگان- رئیس شورای اسلامی شهر گرگان گفت: روند انتخاب شهردار گرگان مورد تایید اعضای شورا بود.

به گزارش خبرنگار مهر، فائزه عبداللهی، شامگاه شنبه در خصوص روند انتخاب شهردار در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: شهردارهای مراکز استان باید توسط وزرات کشور تأیید صلاحیت شوند و البته این انتخاب به وسیله استانداری و فرمانداری نیز تأیید می شود.

وی با بیان این که ابلاغ شهردارِ مراکزِ استان توسط وزارت کشور صورت می گیرد، افزود: ما وظیفه خود را در قبال انتخاب شهردار انجام دادیم و مراحل اداری کار که بررسی های لازمه است توسط خود وزارت کشور صورت می گیرد.

عبداللهی حفظ کرامت انسانی را ضروری دانست و تأکید کرد: ما پیش داوری نخواهیم کرد، گزینه معرفی شده و مراحل بعدی انتخاب با وزرات کشور است و نظر وزارت نیز برای همه شوراها محترم است.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان درباره چگونگی پیگیری روند انتخاب شهردار در صورت عدم تأیید صلاحیت شدن سید محمدعلی ثابت قدم گفت: تمام این مراحل به صحن شورا برمی گردد و در آن جا تصمیم گیری می شود، من به عنوان رئیس شورا، یک عضو شورا هستم و تنها حق یک رأی را دارم.

عبداللهی افزود: در هر صورت اگر وزارت کشور به هر دلیلی سید محمدعلی ثابت قدم را رد کند در مرحله بعد باز صحن شورا تصمیم گیرنده است، تمام اعضای شورا جلسه می گذارند و تصمیم گیری می شود که فرایند به چه شکلی باشد.

وی در پایان بیان کرد: موضوع انتخاب شهردار اگه به تأخیر بیفتد هیچ مشکلی ایجاد نمی کند زیرا اکنون سرپرست شهرداری با جدیت کارها را پیگیری می کند و تمام اختیارات شهردار به وی داده شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 7 =