علی اصغر یوسفی شورای شهر گرگان

گرگان- عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: غیبت برخی اعضا در انتخاب شهردار گرگان بی اعتنایی به رای مردم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر یوسفی شامگاه شنبه در صحن علنی شورای شهر گرگان با بیان این که شورای پنجم به دنبال شفاف سازی عملکرد خود است اظهار کرد: با تمام وجود هر اقدامی که نیاز باشد، برای آن انجام خواهیم داد و موضوعاتی وجود دارد که در گذر زمان شفاف سازی خواهیم کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای انتخاب شهردار افزود: در تمامی جلسات تمام تلاش ما این بود که روند انتخاب شهردار برای مردم شفاف سازی شود و مردم نیز در جریان انتخاب شهردار قرار گیرند، بنابراین ارائه برنامه ها توسط کاندیدها به صورت زنده در فضای مجازی پوشش داده شد.

یوسفی خاطر نشان کرد: ما انتظار داشتیم در جلسات انتخاب شهردار که رسانه ها نیز حضور داشتند تمام اعضاء حضور یابند و هرگونه سوال که برای شفاف سازی بود همان جا توسط اعضاء مطرح شود امّا متاسفانه عده ای از اعضا شرکت نکردند.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: اعضا برای انتخاب شهردار زحمات بسیار کشیدند و تمام تلاش آن ها این بود که یک شهردار توانمند انتخاب کنند.

وی افزود: در مقابل انرژی و وقتی که برخی از اعضاء برای انتخاب شهردار گذاشتند عده ای حتی در جلسات حضور نیافتند و اکنون همین مطلب را به جنبه انتقادی می نگرند.

یوسفی تأکید کرد: این حق برای تمام اعضاء وجود داشت که برای انتخاب شهردار در مکان های مختلف جلسه برگزار بگذارند و این مختص یک گروه خاص نبود، کمااین که این کار توسط سایر اعضاء نیز صورت گرفت.

وی با اشاره به انتخابی بودن این نشست ها گفت: تمام روند فراخوان شهردار با مصوبه اعضای شورا بوده و هیچ موضوعی توسط اعضای خاص تصمیم گیری نشده است.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان اذعان کرد: نظر اکثریت اعضای شورا بر این بوده که فرایند انتخاب به این شکل باشد، بنابراین اگر به هر دلیل سیدمحمدعلی ثابت قدم تأیید نشود روند انتخاب باید به صحن شورا بیاید و اعضای شورا تصمیم بگیرند.

یوسفی با بیان این که شورا محل شور و مشورت است، یادآور شد: در بسیاری از موضوعات که شور می شود برای به دست آمدن حداکثر آراست اما اگر این تعدا رأی کاهش یابد چیزی که از قبل به آن فکر شده باشد نیست، ممکن است به دلیل اختلافِ سلیقه تعداد رأی ها تغییر کند.

کد خبر 4120877

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =