معاون عمرانی استانداری خوزستان:

برای جابه جایی خانه های در معرض خطر اهواز برنامه داریم

شناسهٔ خبر: 4121096 -
اهواز - معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: برای جابه جایی خانه های در معرض خطر در اهواز برنامه ویژه داریم.

فرامند هاشمی زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه ریزش کوه در کوی رمضان اهواز و جان باختن دو نفر و مصدوم شدن چهار نفر دیگر اظهار کرد: این منطقه یکی از مناطق پرخطر اهواز است که تاکنون وزیر راه و شهرسازی و هیئت بافت های ناپایدار کشور از آن دیدن کرده اند و با شرایط بحرانی آن آشنا شده اند.

وی افزود: در مدت اخیر تلاش های فراوانی برای رفع شرایط بحرانی در اینگونه مناطق در اهواز داشته ایم و حتی دفتر مردمی بافت های فرسوده را در منطقه حصیرآباد اهواز مستقر کرده ایم. این دفتر برای خانه های در معرض خطر و بافت های فرسوده شهری، تسهیلاتی در نظر گرفته بود. برای نمونه ارائه تسهیلات کم بهره و حتی ارائه زمین در برنامه این دفتر بوده است.

هاشمی زاده عنوان کرد: استانداری خوزستان با وجود تلاش های که در مدت اخیر برای رفع خطر در این مناطق داشته است ولی تلاش های خود را برای نوسازی بافت های فرسوده و جابه جایی خانه های در معرض خطر به خصوص در منبع آب ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت هفت صبح امروز، کوه در منطقه کوی رمضان اهواز ریزش کرد و دو خانه در حوالی کوه، روی ساکنانشان آوار شدند. در این حادثه یک پسر سه ساله و یک دختر هشت ساله به علت گیر افتادن در زیر آوار فوت کردند. همچنین چهار نفر شامل دختر پنج ساله، پسر ۹ ساله، زن ۲۵ ساله و مرد ۳۰ ساله مصدوم شده اند و به بیمارستان منتقل شدند.
 

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 12 =