جمهوریت برنامه تربیتی جایگزین سلطنت کتابهای درسی شده است

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: از سلطنت کتابهای درسی به جمهوریت برنامه های تربیتی رسیده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در همایش تجلیل از مولفان کتابهای درسی که در مدرسه دارالفنون برگزار شد گفت: برای بازنگری و تألیف کتابهای درسی از دانشگاه، حوزه علمیه، کارشناسان دفتر تألیف، معلمان با تجربه و صاحبان حرفه ها و صنعت استفاده کردیم.

وی افزود: بیش از یک هزار نفر در تألیف کتابهای درسی با ما همکاری دارند و از دهه ۸۰ به بعد، از سلطنت کتاب درسی به جمهوریت برنامه تربیتی رسیدیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بیان کرد: پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش وظیفه دارد در پایان هر چهار سال، کتابهای درسی را ارزشیابی کند و باید این موضوع را بدانیم که کتابهای درسی برای همیشه نیستند و عمر مفید آنان ۵ سال است.

محمدیان خاطرنشان کرد: حذف مطلب یا جایگزینی در کتابهای درسی به معنای حذف کامل آن نیست بلکه مقدسات و ارزشها در کشور ما کم نیست و پایدار است اما با توجه به شرایط زمان متناسب با ارزشها، مطالب در کتاب درسی گنجانده می شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی از انتقادهایی که به کتابهای درسی وارد می شود به دلیل ظاهربینی آن است و پشت پرده کتاب و اهداف ثانویه برنامه درسی مورد توجه قرار نمی گیرد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی تصریح کرد: امسال کتابهای درسی پایه یازدهم را در شاخه های فنی و حرفه ای و کار و دانش تألیف خواهیم کرد و پس از آن به بازنگری کتابهای درسی پایه اول، دوم و سوم ابتدایی می رسیم.

محمدیان تأکید کرد: وزیر آموزش و پرورش نامه ای به دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و ملی نوشته است تا آنان نیازهای خود را اعلام کنند اما کتاب درسی، آگهی تبلیغاتی و صفحه نیازمندیهای روزنامه نیست.

کد خبر 4121453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =