گیلان پایلوت طرح «سیماک»/۲.۵میلیون مِلک ساختمانی به روز شده است

شفت- جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک شفت برگزار شد و مسئولان از گیلان به عنوان پایلوت اجرای طرح«سیماک» در کشور یاد کرده و از به روز شدن ۲.۵میلیون رکورد ساختمانی طی یکسال گذشته خبردادند.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر دوشنبه با حضور مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان، مدیرکل پست گیلان، مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری گیلان، نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه، فرماندار شفت جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک و همچنین بررسی مسائل و مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن میرزای شفتی این شهرستان برگزار شد.

این جلسه در قالب دو محور و با هدف بررسی مسائل موجود در حوزه ارتباطات و اجرای دولت الکترونیک توسط دستگاه ها و نهادی اجرایی شفت برگزار شد.

ضرورت ایجاد وحدت و یکپارچگی در حوزه فناوری

مدیرکل پست گیلان در این جلسه با اشاره به توجه و برنامه ریزی ویژه دولت به اجرا و توسعه دولت الکترونیک، اظهار کرد: شفافیت، ارتقای کیفیت، سرعت، دقت و صحت از مهم ترین اهداف دولت الکترونیک است.

ابوالفضل باقری منش با اشاره به گسترده بودن حوزه دولت الکترونیک، افزود: طرح سیماک در حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در طی یکسال و نیم اخیر انجام شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بخشی نگری و جزیره ای نگاه کردن در حوزه فناوری سبب ایجاد مشکل شده است، گفت: برای رفع مشکلات و توسعه در این حوزه باید نگاه ها سیستمی شود و از توان تمام سازمان های استفاده شود.

مدیرکل پست گیلان با تأکید بر ضرورت یکپارچه شدن در حوزه فناروی، خاطرنشان کرد: این یکپارچگی سبب رضایتمندی مردم، ارتقا کیفیت خدمات بیشتر و بهتر می شود.

وی با بیان اینکه شرکت پست ایران براساس مصوبه سال ۹۵ در فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی موظف به پیگیری دو پروژه شده است، خاطرنشان کرد: بحث «جی نفع» و استعلام بین دستگاهی (سیماک) ازجمله این موارد بود.

باقری منش با اشاره به اینکه «جی نفع» استاندارسازی آدرس های مکان یا به هنگام سازی کدهای پستی گفته می شود، تصریح کرد: سیماک نیز به سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور گفته می شود که این بدان معنا بوده که صدور سند مالیک ساختمان باید به صورت الکترونیکی انجام شود.

آموزش ۳۸۵ دهیار در رشت و شفت در زمینه اجرای طرح سیماک

وی با بیان اینکه سیماک در قالب ۲۲ پروژه انجام می شود، افزود: در طی یکسال و نیم اخیر در استان گیلان دو میلیون و ۱۰۰ هزار ردیف و رکورد ساختمانی به هنگام شده است.

مدیرکل پست گیلان با اشاره به اینکه از اوایل سال ۹۵ استان گیلان به عنوان پایلوت اجرای طرح سیماک در کشور انتخاب شد، ادامه داد: به همین منظور  پروژه سیماک که مربوط به آموزش دهیاران بوده باید اجرایی  شده که در همین راستا در شهرستان رشت حدود ۳۰۰ دهیار تحت آموزش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه شهرستان شفت بعد از رشت دومین شهرستان در زمینه آموزش دهیاران برای اجرای طرح سیماک بوده است، گفت: در این شهرستان ۸۵ دهیار تحت آموزش قرار گرفتند.

باقری منش استفاده و کاربردی کردن این طرح را موضوع مهم برشمرد و یادآورشد: بعداز آموزش در شهرستان رشت کاربران ۲۸ سازمان متصل با ملک شناسایی و تحت آموزش قرار گرفته تا از این پس استعلامات خودر ا به صورت بین دستگاهی انجام داده و از استعلام فیزیکی خودداری کنند.

وی با اشاره به آنلاین بودن این سامانه، اظهار کرد: دقت این سامانه به اندازه ای است که تمام مسائل اعم از مالی و درآمدی، طرح هادی و سایر مشخصات زمین و ملک مورد نظر را نشان می دهد.

تخصیص ۱۲سایت همراه اول به شفت تا پایان سال جاری

 در ادامه این جلسه فرماندار شفت نیز  با اشاره به اینکه برخورداری از فناوری های نوین ارتباطی با وجود جغرافیای روستایی و مناطق کوهستانی این شهرستان یک مطالبه به حق مردمی است اظهار کرد: این نشست به منظور بررسی مشکلات ارتباطی در شهرستان شفت به ویژه در روستاها تشکیل شده است.

محمدرضا محسنی به سفر وزیر ارتباطات در سال گذشته به شهرستان شفت نیز اشاره کرد و گفت: بخشی از مصوبات این جلسه اجرایی و برخی دیگر نیز اجرایی نشده اند.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز برخی از روستاهای شهرستان شفت با مشکل آنتن دهی مواجه هستند، افزود: مشکلات ارتباطی مردم در منطقه گردشگری امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق با توجه به حضور زیاد مسافر باید مورد توجه ویژه مسئولان این حوزه قرار گیرد.

فرماندار شفت به راه اندازی و توسعه سایت های نسل سه و نسل چهار اینترنت در شهرهای شفت و احمدسرگوراب و روستاهای لیشاوندان، نصیرمحله و امام زاده اسحاق اشاره و  تصریح کرد: بهبود وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در روستاهای لاسک، چناررودخان، لیفکوه، گیشم، کیش خاله و لیفکوخندان نیازمند توجه و پیگیری مسئولان امر است.

وی در ادامه با اشاره به تخصیص ۱۲ سایت جدید همراه اول تا پایان سال جاری به شهرستان شفت، گفت: شهرستان شفت آمادگی لازم را دارد تا پس از جانمایی نصب دکل ها تمهید مقدمات لازم را فراهم آورد.

محسنی با تأکید بر ضرورت تشکیل کارگروه بررسی مشکلات ارتباطی و نحوه خدمات دهی به مشترکان در شهرستان شفت، ادامه داد: بخشداران و دهیاران برای توسعه زیرساخت های ارتباطی با دستگاه های ذیربط و اپراتور های تلفن همراه همکاری ویژه داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۹ دفتر ICT روستایی در شفت به ثبت رسیده که براساس آمار شش دفتر رغیرفعال است، افزود: در صورت عدم فعالیت پس از فراخوانی به متقاضیان جدید واگذار می شود.

کد خبر 4122602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =