مدیرکل کانون پرورش فکری لرستان خبر داد؛

اجرای طرح «کانون مدرسه» در سطح ۴۵۰۰ دانش‌آموز لرستانی

شناسهٔ خبر: 4122685 -
خرم‌آباد - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان از اجرای طرح «کانون مدر سه» در سطح چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد محمدی در خصوص اجرای طرح «کانون مدرسه» گفت: این طرح به منظور بهره مندی عموم دانش آموزان مدارس از ظرفیت های موجود مراکز فرهنگی همزمان در سراسر کشور اجرا می شود و طی آن دانش آموزان دوره ابتدایی در قالب یک برنامه مشخص و هدفمند و از پیش تعیین شده در مراکز کانون حضور پیدا می کنند و با برنامه های متنوع و جذاب فرهنگی هنری که به سبک و شیوهای نوین توسط مربیان کانون ارائه می شود، با مهارتهای زندگی آشنا می شوند.

وی افزود: با شروع این طرح در استان لرستان ۱۹ مراکز فرهنگی هنری ثابت و سیار مشغول خدمات دهی به بیش از چهار هزار و ۵۶۰ دانش آموز شدند که این دانش آموزان از ۷۶ مدرسه شامل ۱۵۲ کلاس ازپایه های دوم تا ششم ابتدایی هستند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان ضافه کرد: مسئولین مراکز استان با برنامه ریزی و هماهنگی با مدیران، معاونین پرورشی، مربیان پرورشی و معلمین مدارس با فعالیت های کانون تناسب سازی کردند که در سال تحصیلی ۹۶، ۹۷ در دو سطح یک و دو و باهدف؛ ایجاد خلاقیت و نوآوری و کسب مهارت های فردی و اجتماعی دانش آموزان، انس دانش آموزان با مطالعه و کتابخوانی و پرورش قوه تفکر، لذت بخش کردن محیط یادگیری، استفاده از سبک های متنوع یادگیری با آموزش های غیرمستقیم اجرا شوند.

محمدی اظهار داشت: در سطح یک دانش آموزان در مراکز کانون حاضر شده و در کارگاه های فرهنگی، هنری و ادبی با مشارکت مربی ومعلم شرکت می کنند ودر سطح دو، مربیان کانون به منظور پوشش وسیع تری از دانش آموزان و با بهره گیری از برنامه هایی که قابلیت جذب تعداد بیشتر مخاطب را دارد، درهر ماه یک بار در مدارس حضور پیدا کرده و ویژه برنامه هایی مختلفی را خواهند داشت.

وی این ویژه برنامه ها را در زمینه های سفالگری، نقاشی، قصه گویی، سرود، هنرهای نمایشی، معرفی کتاب، معرفی وقایع و... عنوان کرد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان به اجرای طرح «کانون مدرسه» برای مدارس استثنایی در مرکز فراگیر خرم آباد اشاره کرد وگفت: دانش آموزان استثنایی نیز مانند سایر بچه ها از این طرح بهره مند خواهند شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 17 =