باحضور مسئولان؛

«علی امانی» به عنوان شهردار رودسر معارفه شد

شناسهٔ خبر: 4122825 -
رودسر- «علی امانی» طی جلسه ای با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به عنوان شهردار رودسر معرفی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، «علی امانی» طی جلسه ای با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به عنوان شهردار رودسر معرفی شد.

دراین مراسم مدیر کل امور شهری و شوراها گیلان اظهار کرد: استان گیلان با جمعیت بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری  دارای ۴۲ شهر زیر ۲۵هزار نفر جمعیت و  پنج شهر ۲۰ تا ۵۰ هزارنفری است.

ساحره میرسیدی با بیان اینکه  نگاه دولت درحوزه مدیریت شهری مبتنی بر عدالت محوری و شاخص مندی است، افزود: سه فعالیت عمده در بحث مدیریت شهری به عنوان شالوده اصلی پیشنهاد شده است.

وی  لایحه مدیریت شهری، مدیریت درآمد و نیز اداری استخدامی شهرداری را از جمله این سه فعالیت عمده برای شهرداری ها برشمرد و گفت: فرآیند شهرداری باید به گونه ای باشد که تنها به اعتبارات و منابع  دولتی متکی نباشد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه رودسر یک شهر تاریخی باهویت و اصالت است که مباحث تجاری آن بسیار مورد توجه است، خاطرنشان کرد: انتظار می رود نگاه اعضای شورای شهر و شهردار این شهر در راستای توسعه با اجرای برنامه های راهبری متمرکز استوار باشد.

وی با بیان اینکه ارتقای فضای ورزشی  و فرهنگی از مطالبات شهروندان رودسری است، یادآورشد: شورای شهر و شهردار باید در حوزه مدیریت شهری در راستای  برنامه ششم اقدامات اساسی انجام دهند.

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: اعضای شورای شهر و شهردار باید از ظرفیت های این شهر برای برخورداری بیشتر مردم از امکانات و خدمات رفاهی استفاده کنند.

اسدالله عباسی با تأکید برضرورت توجه به مبلمان شهری و بازسازی بافت های فرسوده، افزود: در تلاش هستیم تا با بازنگری در طرح تفضیلی گام های مثبت برداریم.

وی با بیان اینکه با توجه به قدمت رودسر این شهر نیازمند توجه ویژه از سوی شورای شهر و شهردار است، خاطرنشان کرد: باید به ظرفیت های گردشگری این شهر توجه ویژه شود.

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  باید طراحی و برنامه ریزی مناسب در راستای تردد آسان  و کاهش بار ترافیکی  در نظر گرفته شود.

وی به بحث اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ نیز اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به فرهنگ بالای مردم رودسر باید اقدامات مناسبی در این حوزه صورت گیرد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 6 =