«حسین غلام نیا» به عنوان شهردار فومن معارفه شد

فومن - «حسین غلام نیا» طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به عنوان سیزدهمین شهردار شهر فومن معارفه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر پنج شنبه با حضور ساحره میرسیدی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان، حسین اسماعیل پور فرماندار و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان فومن مراسم معارفه شهردار جدید این شهر برگزار شد.

در این مراسم «حسین غلام نیا» به عنوان سیزدهمین شهردار فومن معرفی شد.

۶۳.۳ درصد مردم گیلان شهر نشین هستند

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در این مراسم ضمن تشکر از ارائه خدمات توسط پرسنل شهرداری با وجود همه کمبودها، اظهار کرد: استان گیلان دارای یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت شهری است.

 ساحره میرسیدی با بیان اینکه  ۶۳.۳ درصد جمعیت گیلان شهرنشین هستند، افزود: از ۵۲ شهر استان ۴۱ شهر زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت دارند، هشت شهر بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار نفر و سه شهر نیز بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان جزء هشت استان کشور بوده که دارای بیشترین شهر است، گفت: یکی از اقدامات دولت شاخص مند کردن توزیع امکانات و اعتبارات در کشور بوده که در سال های اخیر تحقق یافته است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه در مباحث کلان نیز سه لایحه توسط دولت در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: این سه لایحه می تواند شالوده مدیریت شهرداری را جامعیت بخشد.

وی لایحه مدیریت شهری، توسعه پایداری شهرداری ها و  اداره امور استخدامی شهرداری را عنوان کرد و یادآورشد: هرکدام از این لایحه ها به صورت جداگانه تاثیرات فراونی در روند مدیریت شهرداری ها در سطح کشور ایجاد می کنند.

 افزایش ۳۱ درصدی بودجه شهردارهای گیلان

میرسیدی به برخی از اقدامات در حوزه شهری و شوراهای استان گیلان نیز اشاره و تصریح کرد: از سال ۹۲ تا ۹۶ بودجه مصوب شهرداری ها از ۴۱۰ میلیارد تومان به هزار و ۱۵۹میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی این میزان را نشان دهنده رشد  ۳۱ درصدی دانست و ادامه داد: همچنین کمک و مساعدت وزارت کشور از ۲۸ میلیارد تومان در سال ۹۲ به۹۶ میلیارد تومان در سال گذشته افزایش یافت.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه مبلغ ارزش افزوده نیز در این سال ها از ۷۲ میلیارد تومان به ۱۲۴ میلیارد تومان افزایش یافته است، اظهار کرد: در حوزه های دیگر نیز شاهد افزایش بوده ایم.

وی با اشاره به سیاست حمایتی در سطح استان گیلان، گفت: در جهان شهرداری موفق معرفی می شود که شهر را برای بهتر زندگی کردن  مردم مهیا کند.

میرسیدی با بیان اینکه شهردار باید با استفاده از ظرفیت و پتانسیل داخلی و جاذبه های شهری با ایجاد خلاقیت این فضا را برای مردم فراهم کند، افزود: این مقوله ای است که در شهر فومن به صورت کامل بستر آن برای شهردار فراهم است که باید نهایت استفاده را ببرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه با وجود همه این پتانسیل ها هنوز از ظرفیت های این شهر به صورت کامل استفاده نشده است، تصریح کرد: این مواردی است که در چشم انداز توسعه شهر در قالب برنامه پنج ساله از شهردار مطالبه می شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با تأکید بر تدوین برنامه پنج ساله با برش یک ساله براساس تأکیدات استاندارگیلان از سوی شورا و شهرداری، ادامه داد: امروزه فعالیت شهرداری ها تنها درحوزه عمرانی نبوده بلکه باید با پیوست فرهنگی، زیست محیطی و اجتماعی باشد تا مورد قبول واقع شود.

ضرورت برنامه ریزی برای ماندگاری مسافر در فومن

فرماندار فومن نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برخی اقدامات در سطح شهر فومن، اظهار کرد: تقویت ضعف برق یکی از این اقداماتی بوده که نیازمند همکاری شورا و شهرداری شهر فومن است.

حسین اسماعیل پور همچنین ساماندهی پروژه های مخابرات را از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: یکی از مهم ترین انتظارات و مطالبات مردم و مسئولان از شورا و شهرداری فومن این بوده که شهر را از حالت گذری بودن خارج کند.

وی با تأکید بر اتخاذ تصمیمات مناسب در زمینه ماندگاری مسافر، گفت: باید برنامه ریزی مناسبی در زمینه گردشگری و ماندگاری مسافر اتخاذ شود.

فرماندار فومن با بیان اینکه باید از ظرفیت جوانان تحصیل کرده نیز استفاده شود، خاطرنشان کرد: در حوزه ساماندهی فاضلاب و کانال های آب شهرستان نیز اقدامات خوبی انجام شده و نیازمند توجه بیشتر است.

وی در ادامه همچنین به همکاری و تعامل دستگاه ها براساس قانون و تا حد امکان با شهرداری فومن اشاره و تصریح کرد: انتظار می رود با تغییر در شهردار فومن شاهد تحولات خوبی در سطح شهر باشیم.

کد خبر 4125634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =