موردی از گذر زائران بدون ویزا و گذرنامه در خوزستان نداشتیم

شلمچه – فرمانده نیروی انتظامی خوزستان گفت: تاکنون هیچ موردی از گذر زائران اربعین بدون داشتن گذرنامه و یا ویزا ار مرزهای شلمچه و چذابه در این استان نداشتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حیدر عباس زاده امشب در جریان بازدید از زیرساختها و امکانات مرز شلمچه در جمع خبرنگاران افزود: فرمانداری خرمشهر با همکاری تمامی دستگاههای اجرایی و به کارگیری تمامی امکانات و تجهیزات، شرایط و زیرساختهای بسیار خوب و مناسبی را در مرز شلمچه مهیا کرده است. 

وی با اشاره به جانمایی مطلوب و وضعیت خوب مواکب مردمی در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در شلمچه اظهار کرد: اگر چه در سالهای گذشته به لحاظ پارکینگ در مرز شلمچه با برخی دشواریها و مشکلات مواجه بودیم اما امسال به نحو بسیار شایسته و خوبی این مسئله ساماندهی شد و زائران با ایمنی و آرامش خاطر پس از پارک خودروهایشان در پارکینگ منطقه، از طریق مرز شلمچه راهی کربلا می شوند. 

سردار عباس زاده تصریح کرد: در بازدید هوایی از مرز شلمچه و پارکینگ خودرویی این منطقه، نظم و انضباط خوبی را شاهد بودیم. 

فرمانده نیروی انتظامی استان خوزستان در ادامه سخنان خود از استقرار «پایگاه های آگهی در پارکینگ ها» خبر داد و گفت: این کار یکی از اقدامات ناجا در حوزه امنیتی انتظامی است که همکاران ما با استقرار در این پایگاهها و آگاهی بخشی به مردم در خصوص انجام اقدامات پیشگیرانه از بروز مشکلات احتمالی از جمله سرقت خودروها جلوگیری می کنند. 

سردار عباس زاده افزود: به جز یک مورد سرقت خودرو که در طول مسیر راه رسیدن به منطقه اتفاق افتاد و سارق خودرو نیز به طور سریع شناسایی و دستگیر شد، دیگر هیچ مورد سرقتی در سطح پارکینگ های دو مرز شلمچه و چذابه نداشته ایم. 

وی با بیان اینکه در بُعد ترافیکی نیز نظم و انضباط خوبی برقرار است، اظهار کرد: با ساماندهی و به کارگیری نیروهای کمکی که از سایر استانها در اختیار ناجای استان خوزستان قرار گرفته، توانسته ایم در بُعد امنیتی انتظامی، نظم و انضباط ترافیکی و کنترل و مدیریت جمعیت زائران وضعیت مناسب و قابل قبولی را در سطح مرزهای خروجی استان به عراق داشته باشیم. 

سردار عباس زاده تصریح کرد: در صورت ازدیاد جمعیت زائران اربعین حسینی آمادگی لازم برای به کارگیری نیروهای کمکی یگان ویژه ناجا و سایر نیروهای استانهای معین در جهت کمک به مسائل انتظامی و ترافیکی مرزهای شلمچه و چذابه وجود دارد. 

به گفته وی، تاکنون ۲۵۰ هزار زائر اربعین با در دست داشتن تمامی مدارک لازم و قانونی اعم از گذرنامه و ویزا از مرز شلمچه به سوی عراق عبور کرده اند.

کد خبر 4131018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =