۲۵ پزشک متخصص در شهرستان‌های استان همدان مستقر هستند

همدان - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ۲۵ پزشک متخصص در شهرستان‌های استان همدان مستقر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا عبادیان ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با تسلیت اربعین شهادت امام حسین (ع) ابراز امیدواری کرد پیروان صدیقی برای این بزرگوار باشیم و با الگوبرداری و توسل به اهل بیت(ع) از مسیر پر مشکل زندگی عبور کنیم.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم دولت سلامت محور با فعالیت بهداشتی درمانی زیاد بود، گفت: این امر نتیجه تبیین مسایل و مشکلات بهداشت و درمان توسط وزیر و نگاه ویژه مقام معظم رهبری و نمایندگان مجلس بود.

عبادیان با تاکید بر اهمیت نگاه ویژه به حوزه سلامت و افزایش رضایت مندی گفت: مسایل و مشکلات بهداشتی درمانی مردم در این دولت رفع شده و فراوانی اعتبارات در حوزه سلامت موجب پیشبرد امور شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان به ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی و گشایش‌های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: سال ۹۲ بیشتر بیمارستانها در حال برشکستگی بودند و امکان ارائه خدمات مناسب به بیماران را نداشتند.

وی افزود: در حال حاضر هتلینگ بیمارستانهای استان همدان بی نظیر بوده و درخشان ترین دوره های بهبود وضعیت و تعمیرات را می‌گذرانند.

عبادیان به برخی پیشرفتها در حوزه درمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شیمی درمانی و رادیوتراپی در حوزه سرطان با خدماتی در حد رایگان انجام می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه سال گذشته فعالیتهای متعددی برای راه اندازی مرکز سرطان بعثت انجام شد، ابراز امیدواری کرد: این ساختمان با کمک بنیاد فرشچیان راه اندازی وخدمات درمان رادیوتراپی دولتی در استان همدان آغاز شود.

کوچکترین شهرستان استان همدان از لوکس‌ترین بخش‌های زایمان بهره مند است

عبادیان همچنین با بیان اینکه پیش از این در شهرستانها یا متخصص وجود نداشت یا محدود بود، گفت: هم اکنون کوچکترین شهرستان استان همدان از لوکس ترین بخشهای زایمان بهره مند است و بیش از ۲۵ متخصص در شهرستانهای استان همدان مستقر هستند و متخصصان مقیم نیز برای بیمارستانها در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص فضاهای ایجاد شده نیز گفت: بیمارستان قدوسی نهاوند با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد و به تدریج این بیمارستان برای خدمات دهی آماده می شود و منتظر استخدام نیروهای جدید است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان بابیان اینکه به جز فامنین در تمام شهرستان های استان همدان کلینیک ویژه ساخته شد که در آن مردم خدمات تخصصی و فوق تخصصی را با یارانه دریافت می کنند و مراجعه کنندگان در کمترین زمان در شهر خود خدمات دریافت می کنند، اظهار کرد: در بیشتر شهرستانها بخشهای خصوصی زایمان طبیعی ساخته شد هرچند ایجاد این بخش در بیمارستان فاطمیه همدان هنوز تمام نشده اما در بیمارستان مهر ملایر در مراحل آخر است.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته ۷۰ درصد به ظرفیت بخشهای ویژه بیمارستان ها اضافه شد و بیمار بدحال دیگر به شهرها اعزام نمی شوند، گفت: طی ۳.۵ سال گذشته از اجرای طرح تحول نظام سلامت حدود یک میلیارد تومان یارانه به مردم داده شد و حدود ۸۰ میلیون نفر ویزیت توسط پزشک ثبت شده است.

عبادیان با بیان اینکه رضایت مندی مردم در حوزه درمان حدود ۸۳ درصد اعلام شده و این خدمت افتخارآمیز است، گفت: اگر مطالبات بیمه ها پرداخت شود دستیابی به رضایت‌مندی بیشتر می شود.

وی در توضیح سئوالان خبرنگاران با بیان اینکه در استان همدان معتادان به ۱۳۷ مرکز تحت نظر دانشگاه در سراسر استان مراجعه می کنند و تمام مشخصات معتادان مراجعه کننده به مراکز به صورت ناشناس است، گفت: آمار معتادان مراجعه کننده به مراکز قابل برداشت نیست.

وی در خصوص وضعیت اهدای عضو در استان همدان نیز با بیان اینکه اهدای عضو در سه سال گذشته دوران طلایی داشته و جهشی در حوزه اهدای عضو داشتیم، گفت: امروزه همه نهادها و ارگانها همراه ما بوده و استاندار و امام جمعه فعال و مشوق این حوزه هستند.

عبادیان تاکید کرد: فرد دچار حادثه مغزی که خون رسانی به مغز وی آسیب دیده و ارگانهای دیگرش فعال است با توجه نظرات مراجع تقلید متوفی است و میتوان از ارگانهای فرد برای افراد نیازمند استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در استان همدان افراد زیادی دیالیزی، نیازمند کبد، ریه، قلب هستند، گفت: در آینده نزدیک در همدان پیوند کبد انجام خواهد شد و امید است پیوند دیگر اعضا هم بزودی در این استان شاهد باشیم.

تاکنون بالغ بر ۹۰ اهداکننده عضو در همدان به ثبت رسیده است

عبادیان با بیان اینکه تا سال ۹۳ حدود ۱۵ اهدای عضو در استان همدان ثبت شده بود، گفت: تاکنون بالغ بر ۹۰ اهداکننده عضو در همدان به ثبت رسیده است.

وی به تجهیزات مستقر شده در بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: بزودی بیمارستان فاقد سی تی اسکن در استان همدان نخواهیم داشتو ۱۳ میلیاردتومان برای کلینیکهای ویژه هزینه شده است.

وی در خصوص خدمات دانشگاه علوم پزشکی در ایام اربعین گفت: تیم هایی از سوی دانشگاه به مرز مهران و چزابه معرفی شدند و از طرفی دانشگاه پشتیبان بیمارستان مرزی است و بیماران بسیار بد حال در واحدهای ایزوله تنفسی تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند.

وی همچنین با بیان اینکه اصلاح تعرفه ها ماندگاری پزشکان را موجب شد و امروزه دانشگاه قادر به ارائه خدمات در مناطق مختلف است در پاسخ به سئوالی در خصوص پیشرفت فیزیکی مرکز جامع سرطان همدان گفت: این مرکز سال ۹۷ قابل استفاده خواهد بود.

وی همچنین در خصوص مطالبات نیز گفت: حدود ۳۰۰ میلیارد تومان مطالبه دانشگاه علوم پزشکی همدان از بیمه ها است ودانشگاه روزی یک میلیارد تومان در استان همدان به بیمه ها خدمات ارائه می‌دهد.

عبادیان با بیان اینکه بازنگری طرح تحول نظام سلامت بلافاصله بعد آغاز کار دولت جدید انجام می شود و کمیته های مشترک متعددی مشکلات را بررسی و در این مورد تصمیم‌گیری می‌کنند، گفت: طبق منطق پزشکی مردم نباید به هر دلیل به فوق تخصص مراجعه کنند چراکه در صورت رعایت نشدن این موضوع امکان رعایت سقف تعداد ویزیت نفرات وجود ندارند.

کد خبر 4132068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =