۳۶۰ هزار کارت هوشمند ملی در زنجان صادر شده است

زنجان- مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: از ابتدای طرح تاکنون ۳۶۰ هزار و ۴۴۲ فقره کارت هوشمند ملی در استان زنجان صادر شده است.

سید علی شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طی هفت ماهه سالجاری ۶۰ هزار و ۸۳۹ فقره کارت هوشمند ملی در استان زنجان صادر شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای طرح تاکنون ۳۶۰ هزار و ۴۴۲ فقره کارت هوشمند ملی در استان زنجان صادر شده است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: سازمان ثبت احوال وظیفه گردآوری چهار دسته اطلاعات اصلی جمعیتی را برعهده دارد، ثبت تولد (ولادت)، ثبت وفات، ازدواج و طلاق است.

شفیعی تاکید کرد: ثبت ولادت و صدور شناسنامه برای نوزادان، ثبت وفات وصدور گواهی وفات، تعویض شناسنامه، ثبت ازدواج و طلاق، صدور گواهی ولادت و تهیه آمارهای جمعیتی از اقدامات مهم ثبت احوال است. 

وی به صدور کارت‌ ملی هوشمند اشاره کرد و گفت: کارت ملی هوشمند با ارائه سه کاربرد اصلی شناسایی و امضای دیجیتال این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان از کارت به عنوان یک ابزار چند کاره استفاده کرد و از وقوع جرایم و سوء استفاده هم جلوگیری می کند.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان تصریح کرد: شناسایی در حوزه دیجیتال ،امکان تصدیق هویت بر اساس رمز عبور ،امکان پردازش اطلاعات ،امکان تغییر اطلاعات پس از صدور بدون تعویض کارت ،امکان پشتیبانی از کاربردهای مختلف ،امکان افزودن به اطلاعات بر حسب مجوزهای دسترسی مختلف به صورت کاملا امن،امکان استفاده  کارآمدتر از خدمات دولت الکترونیک از مهم‌ترین مزایای استفاده از این کارت است.

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت:  شهروندان زنجانی که شرایط لازم برای دریافت کارت هوشمند ملی را دارند تا پایان سال باید به سازمان ثبت احوال استان مراجعه کنند و گرنه از خدمات اجتماعی که ارائه می شود محروم خواهند شد. 

شفیعی تاکید کرد: کارت ملی قدیمی فقط تا پایان سال اعتبار دارد و مردم می توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی به پیشخوانهای خدمات الکترونیکی و پست بانک ها مراجعه کنند وحداکثر هزینه صدور و تحویل کارت هوشمند ملی ۳۱ هزارتومان است.

کد خبر 4132331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =