خدمات‌رسانی اتوبوس‌های شهری در عراق/از ۴۰شهر اتوبوس تدارک دیده شد

مدیرعامل اتحادیه اتوبوس‌رانی‌های کشور گفت: زائرین نگرانی در رابطه با تعداد اتوبوس نداشته باشند، به فراخور افزایش جمعیت در سه‌نقطه مرزی که تردد جریان دارد اتوبوس تعبیه‌شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن مسلم خانی با اشاره به امکاناتی که این اتحادیه برای مسافران اربعین حسینی تدارک دیده، اظهار داشت: حدود ۷۰ درصد از ناوگان حمل‌ونقل عمومی در مرزهای سه‌گانه مستقرشده‌اند و جابه‌جایی مسافرین را انجام می‌دهند که این اتوبوس‌ها شهری هستند و در مرزها مستقرشده‌اند.

وی افزود: از پارکینگ‌ها و پایانه‌هایی که اتوبوس‌ها متوقف می‌شوند، اتوبوس‌های شهری ایاب و ذهاب این افراد را بر عهده‌دارند تا آن‌ها را به نقاط صفر مرزی برسانند و عزیزان بتوانند از این نقاط وارد خاک عراق شوند و مشرف‌به نجف و کربلا شوند.

مسلم خانی ادامه داد: برای اتوبوس‌ها ایستگاه‌هایی تعبیه‌شده که مشخص هستند و زائرین می‌توانند از این ایستگاه‌ها سوار اتوبوس‌ها شوند.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوس‌رانی‌های کشور به حضور اتوبوس‌های شهری در خاک عراق اشاره کرد و بیان داشت: به خاک عراق هم در حدود هزار اتوبوس اعزام کرده‌ایم و در آنجا نیز جابه‌جایی زائران را بر عهده‌دارند.

وی در خصوص میزان اتوبوس‌ها برای جابه‌جایی زائرین خاطرنشان کرد: زائرین نگرانی در رابطه با میزان اتوبوس نداشته باشند، به فراخور افزایش جمعیت در سه‌نقطه مرزی که تردد است اتوبوس تعبیه‌شده و هرچقدر که به جمعیت اضافه شود به همان میزان هم اتوبوس اضافه می‌شود.

مسلم خانی ادامه داد: از ۴۰ شهر کشور اتوبوس تدارک دیده‌شده و تعدادی هم ذخیره هستند و در صورت نیاز این اتوبوس‌ها به نقاط مرزی اعزام می‌شوند.

وی به میزان نرخ اتوبوس‌ها در مرزها اشاره و عنوان کرد: در شلمچه و چذابه ایاب و ذهاب رایگان است اما در مهران در حدود ۲ هزار تومان کرایه از زائرین اخذ می‌شود چون اتوبوس‌ها مربوط به بخش خصوصی است.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوس‌رانی‌های کشور به وجود وانت‌بارها در بعضی از نقاط مرزی اشاره و خطاب به زائرین عنوان کرد: از زائرین خواهش می‌کنم از این وانت‌بارها استفاده نکنند چون خطرناک است و ایمنی نامناسبی دارد و ممکن است اتفاقاتی رخ دهد و صدمات غیرقابل جبرانی را وارد کند.

کد خبر 4134133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =