تراز تجاری استان کرمان منفی است

کرمان- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: میزان واردات استان کرمان در هفت ماهه امسال بیشتر از صادرات بوده و این امر تراز تجاری کرمان را منفی کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی صبح شنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات استان کرمان اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت متولی توسعه صنعت و تجارت است و یکی از ابزار توسعه این سازمان برگزاری نمایشگاه ها است.

وی افزود: در برگزاری نمایشگاه ها و کالاهای موجود اصل نظارت لازم و ضروری است و وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت این نیست که در مسائل مالی و داخلی شرکت های خصوصی ورود پیدا کند اما این سازمان باید در خصوص کیفیت اجناس در نمایشگاه ها نظارت داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان بیان داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید بر مبنای نظارت بر نمایشگاه ها یک آیین نامه نظارتی پیشنهاد بدهد و در خصوص بندهای این آیین نامه به توافق برسد.

فدایی با اشاره به تاثیر بسزای کارگروه توسعه صادرات استان کرمان در افزایش صادرات گفت: جلسات این کارگروه کم بوده و باید تعداد این جلسات افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: در این جلسات باید صادرکنندگان هم نیز شرکت کنند کما اینکه این جلسات برای برطرف کردن مشکلات صادرکنندگان برگزار می شود.

فدایی اظهار کرد: در هفت ماهه سال جاری واردات استان کرمان بیشتر از صادرات بوده است که این امر تراز تجاری استان را منفی کرده و این واردات در خصوص قطعات خودرویی کارخانجات خودروسازی استان کرمان است.

وی با اشاره به اینکه نباید در قطعات خودرو واردات داشته باشیم، بیان داشت: با اینگونه واردات تراز تجاری استان منفی می شود و مجبور می شویم با صادرات پسته این زیان را جبران کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان افزود: باید با صادرات بخشی از کالاهای تولیدی هر واحد وارد کننده ای را به سمت تراز تجاری مثبت سوق دهیم.

در این نشست با برگزاری نمایشگاه کتاب در دی ماه سال جاری در سایت تخصصی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان کرمان موافقت شد.

کد خبر 4135226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =