فرمانده سپاه کربلا:

یک سوم مازندرانی ها بسیجی هستند/ تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی

شناسهٔ خبر: 4142946 -
ساری - فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اشاره به استقرار ۲۵ گردان امام حسین (ع) در استان گفت: بیش از یک سوم مردم استان بسیجی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد حسین بابایی صبح دوشنبه در جلسه شورای ادارای استان با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه بسیج جمعی از مردم برای مردم و حضور در دفاع، علم، هنر، سازندگی، سیاست، فرهنگ و کمک به مستضعفان، درماندگان، در توحید، فناوری، در پیشبرد مسائل گوناگون کشور، در ورزش و حضور در هر کار خیر است، آن را بیانگر تفکر بسیج دانست.

وی همچنین گفت: امام امت در آخرین پیام خود در رابطه تفکر بسیجی جمله‌ای دارند و آن اینست که اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنبن‌انداز شد، چشم طمع جهان‌خواران از آن دور خواهد شد و الا هر لحظه باید منتظر حادثه باشیم و اگر مسئولان نظام اسلامی از شما غافل شوند در آتش الهی خواهند سوخت.

سردار بابایی با بیان اینکه سپاه بر اساس تبیین ساختار از سال ۸۵ شکل جدیدی در استانها پیدا کرده است، افزود: ما دو عمده قوا رده های سپاه و رده های بسیج در استان هستند.

وی در رابطه با رده‌ سپاه استان گفت: رده سپاه عبارتند از لشگر مردم پایه ۲۵ کربلا، با آمادگی عالی که در دو منطقه انجام ماموریت دارد که یکی ۶۰ کیلومتر از مرز ایران و ترکیه و دیگری هم در جبهه مقاومت در سوریه است.

وی در رابطه با رده بسیج گفت: بسیج در استان مازندران دارای ۲۱ سپاه ناحیه شهرستانی، یک ناحیه دانشجویی، ۱۹ سازمان، ۸ معاونت تخصصی و ۲۰ ارگان، ۱۸ اردوگاه شهرستانی و سه مرکز آموزشی بسیج است.

بابایی با بیان اینکه ۲۵ گردان امام حسین (ع) در سراسر استان مستقر هستند، افزود: بیش از یک سوم مردم استان مازندران بسیجی هستند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه وظایف بسیج در قالب شش قرارگاه انجام می‌شود، از جمله آنها به قرارگاه‌های جواد الائمه، پیشرفت و آبادانی، محرومیت‌زدایی، جهاد اقتصادی، جهاد فرهنگی و جهاد علمی اشاره کرد.

وی در ربطه با فعالیت‌های قرارگاه جواد الائمه گفت: این قرارگاه در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی در محله‌های آسیب دیده است و در حال حاضر در ۱۴ منطقه و محله آسیب‌دیده در استان مشغول فعالیت هستیم.

بابایی با بیان اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی از سال گذشته تشکیل شده و در استان مازندران، سه دهستان و ۵۰ روستا تحت پوشش قرار دارند: افزود: در پنج کارگروه در شهرستان بهشهر، ساری، تنکابن کار می‌کنیم و در سطح کشوری، جزء استان‌هایی با پیشرفت قابل ملاحظه بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه قرارگاه محرومیت‌زدایی در قالب اردوهای جهادی و بسیج پزشکی، تشکیل مجمع خیرین به فعالیت می‌پردازد، افزود: تاکنون اقدامات فراوانی انجام شده و مازندران در کنار استان خراسان رضوی از جمله استان‌هایی است که انتخاب شده تا پروژه‌هایش مفصل بررسی شود.

بابایی حوزه فعالیت قرارگاه جهاد اقتصادی را در پروژه اقتصاد مقاومتی، آموزش اشتغال و حمایت و توسعه صنایع تبدیلی برشمرد و گفت: حاصل کار قرارگاه در این چهار سال و اندی، ایجاد حدود ۲۰ هزار شغل کوچک با اعتبارات کوچک با سقف ۱۴۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه و غیرقرض‌الحسنه از منابع داخلی بسیج بوده است.

وی حوزه قرارگاه جهاد فرهنگی را انجام برنامه‌هایی در راستای سالم‌سازی محیط گردشگری و فرهنگی استان برشمرد و افزود: در ۱۴ ساحل استان تحت عنوان ساحل پاک و ۱۰ پارک تحت عنوان پارک پاک برنامه فرهنگی انجام شده است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 8 =