مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

۷۷ مقاله برای همایش ملی فاخری ها در چالوس پذیرش شد

شناسهٔ خبر: 4143050 -
ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: تاکنون ۷۷ مقاله در همایش ملی ملاعلی و شیخ آقا حسن فاخری در چالوس پذیرفته شده است.

احد جاودانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه همایش ملی ملاعلی و شیخ آقا حسن فاخری در روز پنج شنبه دوم آذر ۹۶ در دو نوبت صبح و عصر در سالن شهید رسولی حدفاصل بین چالوس و نوشهر برگزار می شود گفت: بخش علمی همایش صبح روز دوم آذرماه از ساعت ۸ الی ۱۲ با حضور اساتید دانشگاه، روحانیون و فرهنگیان و بخش فرهنگی همایش از ساعت ۱۴ الی ۱۸ همان روز با حضور عموم مردم با اجرای تعزیه ای از فاخر و برنامه های دیگر، خواهد بود.

وی افزود: در ساختار تشکیلاتی همایش یک بخش بسیار مهم با عنوان کمیته علمی پیش بینی شد که بلافاصله بعد از اولین جلسه شورای سیاستگذاری همایش فاخر کار خود را آغاز کرد و با راه اندازی سایت همایش منابع مورد نیاز محققین در سایت جهت استفاده بارگزاری شد و تا ۱۵ مرداد ۹۶ ارسال چکیده مقالات محققین و تا ۱۵ مهر ۹۶ ارسال اصل مقالات انجام گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: هیئت داوران همایش متشکل از ۲۷ نفر از اساتید دانشگاه و حوزه بررسی مقالات را به طور تخصصی انجام دادند و از تعداد ۱۰۰ مقاله ارسال شده به دبیرخانه همایش تعداد ۷۷ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که از این تعداد ۱۱ مقاله به عنوان مقالات برتر در قالب سخنرانی و ۶۶ مقاله نیز به صورت پوستر در همایش ارائه خواهد شد.

علامه ملاعلی فاخری، فقیه، ادیب، عارف و حماسه سرای قرن ۱۳ هجری در سال ۱۱۸۸ هجری شمسی متولد شد. وی در حوزه علمیه ایران و نجف اشرف به تحصیل علوم دینی و فقهی پرداخته و با طی مدارج اجتهاد و مراحل سیر و سلوک عرفانی و با حکم شرعی آیتالله مهدی آل کاشفالغطاء در امور شرعیه به مازندران و زادگاه خود روستای سنار که اکنون از توابع بخش مرزن آباد شهرستان چالوس است مراجعت کرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 7 =