انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه مازندران با شوراو شهرداری بابلسر

شناسهٔ خبر: 4143796 -
بابلسر- نخستین تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه مازندران با شورا و شهرداری بابلسر منعقد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی موسوی، هیئت علمی دانشگاه مازندران، شامگاه دوشنبه در نخستین نشست اساتید دانشگاه مازندران با شورا و شهردار بابلسر گفت: بابلسر شهر کوچک و زیبا با پتانسیل و قابلیت‌های زیاد است که یکی از مهم‌ترین قابلیت آن وجود دانشگاه مازندران است.

وی با اشاره به وجود رشته‌های متعدد در این  دانشگاه گفت: این دانشگاه از سال ۸۴ اقدام به پذیرش دانشجو در رشته شهرسازی کرده اما تا کنون هیچ‌گونه ارتباط مستقیم و هماهنگی بین شورا و شهرداری بابلسر صورت نگرفته است.

موسوی با بیان اینکه اگر ارتباط میان دانشگاه و شهرداری برقرار شود از فواید آن هم دانشگاه و هم شورا و شهرداری بهره‌مند می‌شوند، افزود: این امر به نوبه خود موجب رشد و توسعه شهری خواهد شد.

در ادامه این نشست، کریمی، از دیگر اساتید هیات علمی دانشگاه مازندران، با این پرسش که تاکنون شهرداری و شورای شهر چه اقدامی جهت حفظ شهر انجام داده‌اند، افزود: برنامه آنها جهت تفکیک و بازیافت زباله و جلوگیری از انباشت آن در پارکینگ هفتم و خطر سرازیرشدن شیرابه‌های زباله به سمت دریا چیست؟

قدمی از دیگر اساتید دانشگاه مازندران در این نشست، اظهار کرد: متاسفانه وقتی دانشجویان ما برای تکمیل پایان‌نامه خود وارد شهرداری بابلسر می‌شوند، اطلاعات کافی در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد .

وی از جمله مشکلات ساحل بابلسر را نابودی سواحل شنی بابلسر با ایجاد طرح ساحل سبز برشمرد و افزود: در هیچ جای دنیا توسعه سواحل از طریق آسفالت و بلوار اتفاق نمی‌افتد، اما متاسفانه در حال حاضر، در زیباترین ساحل شمال کشور با ایجاد ساحل سبز زیر آسفالت رفته و مرغوب‌ترین ساحل شنی از بین رفته است و میلیاردها تومان هزینه‌ای که باید برای مناطق محروم و آسیب‌پذیر اختصاص می‌یافت، جهت اجرای این طرح هزینه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تهیه طرح جامع تفضیلی شهر بابلسر، افزایش سرانه فضای سبز، ساماندهی کمربندی جنوبی شهر، توجه به مبلمان شهری و جابجایی تابلوی راهنمایی و رانندگی در سه راه دانشگاه مازندران از دیگر درخواست‌های اساتید دانشگاه مازندران به شهردار و اعضای شورای شهر بابلسر جهت رسیدگی بود.

در ادامه این نشست، هوشیار خسروی، رئیس شورای شهر بابلسر، با بیان اینکه به دنبال ایجاد شهری پویا و توسعه‌یافته برای شهروندان هستیم، گفت: برای بررسی موضوعات مطرح شده به زودی دومین جلسه اساتید با شهردار و اعضای شورای شهر برگزار خواهد شد.

وی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های خود را استفاده از ظرفیت و پتانسیل اساتید و دانشجویان دانشگاه مازندران برشمرد و افزود: اکنون در صدد اجرایی شدن آن هستم و امروز شاهد اولین نشست اساتید با شهردار و اعضای شورای شهر بودیم که این نشست تداوم خواهد یافت و در آن به بررسی آسیب‌های اجتماعی شهری و رسیدگی به مشکلات حوزه شهری خواهیم پرداخت .

 منصور رمضان‌نژاد، عضو دیگر شورای شهر بابلسر، یکی از مهم‌ترین دغدغه های شورا و شهرداری بابلسر  را فراهم کردن زمینه رفاه  و آسایش شهروندان  دانست و ابراز امیدواری کرد که با تداوم این جلسات بتوانند گام مهمی در این زمینه بردارند.

فاطمه بهار، نائب رئیس شورای شهر بابلسر نیز با بیان اینکه از زمان ورود خود در شورای شهر بابلسر در دور چهارم تا کنون سعی کرده تا از ایده و نظرات نخبگان و دانشگاهیان بهره‌مند گردد، اظهار کرد: امروز، یک روز خوب و به یادماندنی برای من خواهد بود و بسیار خوشحالم در محضر اساتیدی هستم که دغدغه آنها رفع مشکلات حوزه شهری و کمک به شورا و شهرداری بابلسر است.

بهار افزود: به‌عنوان تنها بانوی شورای شهر بابلسر آمادگی دارم کارگروهی با حضور بانوان اساتید دانشگاه مازندران برای ارائه راهکار جهت برون رفت از معضلات و آسیب‌های اجتماعی تشکیل دهم .

علیرضا رحیمیان، عضو دیگر شورای شهر بابلسر، در این نشست اظهار کرد: قرار است در این هم‌اندیشی با کمک اساتید، هیات علمی و دانشجویان دانشگاه مازندران برای زیباسازی و برنامه‌ریزی صحیح برای ساحل دریا، اماکن اقامتی و گردشگری، زباله، ترافیک، مسائل اجتماعی و بسیاری دیگر از مو ضوعات شهری که از زوایای تخصصی اساتید دانشگاه مازندران دیده می‌شود عنوان و با هزینه کمتر و به بهترین نحو این مسائل حل شود.

رحیمیان با توجه به استقبال اساتید و دانشویان از این طرح ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک و نشست‌های تخصصی بیشتر بتوانند برای شهروندان بابلسر خبرهای خوشی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه مازندران با شورا و شهرداری بابلسر منعقد شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
9 + 6 =