علما و روحانیون استان قزوین:

تهدیدهای نظام و انقلاب را جدی بگیریم

شناسهٔ خبر: 4144211 -
قزوین- علما و روحانیون استان قزوین در دیدار با استاندار قزوین خواستار توجه به امور فرهنگی، دقت در انتصاب مدیران، جلوگیری از نفوذ افراد فرصت طلب در بدنه اجرایی دولت و حفظ ارزشها شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در اولین نشست با علما و روحانیون استان با دیدگاههای فرهنگی و دینی این افراد آشنا شدند.

در این دیدار از سوی نمایندگان علما و روحانیون استان مشکلات حوزه های فرهنگی، آسیب های حوزه های دینی، تغییر در سبک زندگی، تهاجم فرهنگی و بی توجهی به ارزشهای دینی مطرح شد.

تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه، بررسی مشکلات ایجاد حسینیه ها در کنار مساجد، ایجادنهادی برای پیگیری امور فرهنگی در روستاها، توجه به مشکلات معیشتی و درمانی طلاب و روحانیون غیر شاغل، توجه جدی به نحوه انتصاب افراد در پست های دولتی، توجه بیشتر به وضعیت فرهنگی استان، جدی گرفتن اسیب های تغییر در سبک زندگی مردم و ترویج زندگی اسلامی، پیگیری حضور جوانان در نمازهای جمعه، در اختیار قراردادن تریبون نماز جمعه به مدیران برای بیان فعالیت های انجام شده، ترویج ساده زیستی در میان مدیران و روحانیون، مشارکت بیشتر در تربیت دینی جوانان از مهمترین نکات مطرح شده از سوی روحانیون و علما در نشست با استاندار قزوین بود.

در این دیدار مشاور استاندار در امور روحانیون، مدیران کل تبلیغات اسلامی، اوقاف، امور فرهنگی مساجد، نمایندگان ولی فقیه در دانشگاهها، رئیس ستاد اقامه نماز، مسئول کانون فرهنگی مساجد، نماینده ولی فقیه در سپاه، جهاد کشاورزی، نیروهای مسلح نیز حضور داشتند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 5 =