مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین :

ظرفیت قزوین برای جذب سرمایه گذاران بخش کشاورزی شناسایی شود

شناسهٔ خبر: 4144259 -
قزوین- مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ظرفیت موجود استان و شهرستانها برای جذب سرمایه گذاران بخش کشاورزی باید شناسایی شود .

به گزارش خبرنگار مهر، رضا افلاطونی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی و تعامل امور اراضی و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان که با حضور بارگاهی مشاور استاندار و جانشین رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استانداری ومدیران در مدیریت امور اراضی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: استان قزوین ظرفیت و بستر مستعدی برای اجرای طرح های بخش کشاورزی دارد بنابراین از این موقعیت باید در راستای جذب بیشتر سرمایه گذاران واقعی برای اجرای طرح ها استفاده کرد.

وی افزود: زمین در همه مقاطع زمانی بشری بعنوان  یک چالش مطرح بوده و خواهد بود چرا که هر سرمایه گذاری برای اجرای طرح خود ابتدا باید با مقوله ای به نام زمین که متولی آن امور اراضی است مواجه شود.

افلاطونی با اشاره به حجم بالای کار امور اراضی در حفظ و صیانت از این منابع خدادادی تصریح کرد : در بین دستگاههای اجرایی در حوزه سرمایه گذاری بیشترین پرونده ها درحوزه امور اراضی مطرح می شود و زمانی که طرح اجرامی شود از امور اراضی  نامی برده نمی شود، این در حالی است که امور اراضی متولی اصلی و دبیرخانه یازده کارگروه استان را در اختیار دارد.  

مشاور استاندار و جانشین رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استانداری نیز در این جلسه گفت : بمنظور  تسهیل و تسریع در روند کار سرمایه گذاران داخلی وخارجی و برنامه ریزی صحیح و بهره گیری از ظرفیتها و امکانات موجود و با همکاری همه دستگاههای اجرایی نسبت به تکریم، تسریع و تسهیل جذب سرمایه گذاری،   مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تشکیل شد.

بارگاهی اضافه کرد : از زمان تشکیل این مرکز تاکنون اقدامات بسیار ارزنده ای انجام شده که منجر به تسهیل و جذب سرمایه گذاران واقعی، شناسایی ظرفیت های استان و شهرستانهای تابعه   در زمینه طرح های مجتمع خدمات رفاهی، مناطق تفریحی وگردشگری، احداث هتل، شرکت وکارگاههای کوچک و بزرگ، احداث سیلو و گلخانه ها  شده است.

وی تصریح کرد: این مرکز به دنبال ایجاد یک وحدت رویه بین دو دستگاه و تعامل بیشتر در راستای تسهیل و جذب طرح های سرمایه گذاری است.

گفتنی است؛ تسهیل در روند پرونده های سرمایه گذاران، جذب سرمایه گذاران واقعی، ارجاع متقاضیان طرح ها به اراضی متناسب با طرح و شناسایی ظرفیت موجود استان وشهرستانها از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 0 =