رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

نبود رونق بازار مشکل اقتصاد مازندران است

شناسهٔ خبر: 4144997 -
ساری - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: مهم‌ترین مشکل اقتصاد استان نبود رونق بازار است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله مهاجر شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از استاندار سابق مازندران بابیان اینکه مشکلات زیادی در بخش‌های مختلف صنعت وجود دارد، اظهار کرد: به دلیل نبود رونق در بازار تولیدکنندگان توانی برای ادامه کار در بخش تولید ندارند و اگر در این زمینه تلاشی صورت نگیرد بر مشکلات افزوده می‌شود.

وی بابیان اینکه اگر رونق در بازار اتفاق بیفتد تولیدکننده نیازی به تسهیلات بانکی نخواهد داشت، افزود: رونق در بازار تقاضا را افزایش داده و با فروش محصولات وضعیت تولید رو به بهبودی خواهد رفت و تولیدکنندگان محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه می‌کنند و چرخه اقتصادی ادامه پیدا می‌کند.

مهاجر با تأکید بر اینکه در حوزه رونق تولید هنوز نتوانستیم مشکلات در بازار را حل کنیم، بیان داشت: هرچند تلاش‌هایی از سوی دولت تدبیرو امید صورت گرفته است اما مشکلات هنوز باقی است.

وی یادآور شد: بانک‌ها مشکلات جدی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کنند و در بخش تولید مشکلات به حدی است که حمایت دولتی در سال گذشته هم نتوانسته از آن بکاهد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران در ادامه بابیان اینکه تزریقات خوبی در دولت تدبیرو امید در بخش تولید انجام شد، گفت: حمایت‌ها هرچند روی تولید اثرگذار بود اما رونق بازار را محقق نکرد تا تولیدکننده به فروش مطلوب دست یابد و بتواند تسهیلات بانکی را بازپرداخت کنند.

مهاجر با اشاره به اینکه ظرفیت بالقوه خوبی در استان داریم، گفت: تولید یکی از ظرفیت جدی استان برای کاهش آمار بیکاری و ایجاد اشتغال است که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز واقع‌شده است و توجه به این بخش می‌تواند توان‌بخش خصوصی را در ایجاد اشتغال افزایش دهد.

وی بابیان اینکه مشکلات با شعار حل نخواهد شد، عنوان کرد: برخی مشکلات به حوزه مدیریت داخلی و صادرات به خارج از کشور برمی‌گردد که باید مدیریت شود.

مهاجر عنوان کرد: مدیریت استان باید با نگرشی جدید مطالباتی را از دولت داشته باشد تا بتواند مشکلات پیش رو را با رویکردی روبه‌جلو حل کند.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه فنی و مهندسی نیز مشکلات گریبان گیر شده است، خاطرنشان کرد: این حوزه همواره کمک‌کار دولت بوده و زحمات زیادی را کشیده است که امیدواریم در این خصوص نیز حمایت‌هایی صورت گیرد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 9 =