رئیس اتاق بازرگانی قزوین:

قزوین در ۵ مرکز تجاری خارج از کشور فعال می شود

شناسهٔ خبر: 4145017 -
قزوین- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین گفت: برای حضور موفق استان قزوین در بازارهای جهانی بزودی مرکز تجاری خود را در ۵ کشور جهان راه اندازی می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کشاورز قاسمی روز سه شنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین گفت: آمارها بیانگر روند روبه رشد صادرات غیرنفتی در استان و تلاش مضاعف تولیدکنندگان و برنامه ریزی درست مسئولان است.

وی بیان کرد: هرچند از روند رشد صادراتی راضی هستیم اما تا رسیدن به چشم انداز و اهداف پیش بینی شده فاصله زیادی داریم که باید تلاش خود را بیشتر کنیم.

کشاورز قاسمی تصریح کرد: برای رهایی از اقتصاد نفتی نیازمند کار و تلاش بیشتر هستیم و باید همه کارها در بخش صنعت با محور صادرات باشد تا فعالیتها سامان یابد.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین یادآورشد: هنوز موانع متعددی در مسیر صادرکنندگان وجود دارد و تا حرفه ای شدن ماننددیگر کشورها فاصله زیادی داریم و باید همه نهادها اعم از مجلس، دولت، دستگاه قضایی، تشکل های بخش خصوصی وارد میدان شوند تا کارها بهتر شود.

وی اظهارداشت: بسته حمایتی از تولید و صادرکننده در ۲۵ ماده و ۲۵ تبصره پیش بینی شده که اگر همه موارد بخوبی اطلاع رسانی می شد می توانستیم انتقاد و اشکالات را شناسایی و برطرف کرده و برای عملیاتی شدن آن اقدام کنیم.

کشاورز قاسمی اضافه کرد: برای تشکیل کنسرسیوم صادراتی در استان اقدام شده و حضورموفقی در کشورهای روسیه، عراق وکنیا داریم و باید برای حضور در بازارهای جدید هم برنامه ریزی دقیقی کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین در ادامه گفت: در راستای استفاده از تجارب بین المللی در صددیم ۵ مرکز تجاری در کشورهای مختلف راه اندازی کنیم.

وی اضافه کرد: در شرایطی که بستر صادرات همواره در حال تغییرات است باید سرعت و قدرت هماهنگی با این تغییرات را داشته باشیم لذا به تشکیلات چابک تری نیازداریم که با تشکیل زیرمجوعه های تخصصی می توانیم این هدف را محقق کنیم.

در این مراسم از ۳۰ تن از صادرکنندگان نمونه استان قزوین تجلیل شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 0 =