نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد:

رهیافت سفر پیاده روی اربعین باید در درون جامعه حفظ شود

شناسهٔ خبر: 4145087 -
یاسوج- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: رهیافت سفر پیاده روی اربعین باید در درون جامعه حفظ شود و حرکت به سوی حسین بن علی (ع) باید دائم باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: اربعین حسینی و زیارت اربعین  از نشانه های انسان مومن است و در اربعین امسال چه زیبا این نشانه ها بروز کرد.

وی با بیان اینکه این نشانه ها در همه زائرین و در عراق  و ایران بروز کرد، گفت: شکوه پیاده روی عظیم حسینی را مردم کشورهای مختلف  و مردم استان ما نشان دادند.

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: کسانی که نتوانستند به کربلای معلی مشرف شوند به سوی امامزاده ها رفتند و روز اربعین را تا امامزاده های استان پیاده روی کردند و این حرکت در کنار حرکت به سوی حسین یک حرکت بهشتی بود که خداوند این روزی را ارزانی  مردم کرد.

وی با بیان اینکه همه ما در اربعین جلوه های ایثار و فداکاری را دیدیم، اظهار داشت: در موکبها انسانیت  وشرف هویدا بود و از استان ما نیز مواکب متعددی وجود داشت.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: شبهای بسیاری بچه های استان میهمان عزیزانی از کشورهای مختلف بودند و من وظیفه خود می بینم که تشکر کنم از عزیزانی که رفتند تا بر شکوه راهپیمایی بیافزایند.

وی افزود: تشکر می کنم از همه کسانی که موکب زدند و می بوسم دستهایی را که کمک کردند و سخاوت عشایر استان را نشان دادند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه اربعین گذشت اما باید چیزهایی را حفظ کرد، گفت: این حرکت در اربعین حرکت به سوی عرش الهی است و این، حرکت به سوی خدا است و هر حرکتی به سوی خدا منش را تغییر می دهد و پاکیها جای زشتیها را می گیرد.

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت:  تجلی فضیلتها در پیاده روی اربعین مشخص بود و در این استان نیز دیدیم که حضور مردم استان چقدر زیبا بود و این ایمان حرکت را حفظ کرد و انشالله با حفظ آن نشان دهیم که عاشورا و اربعین و حسین بن علی را شناخته ایم.

وی بیان داشت: این شناخت مسیر را به ما نشان می دهد و سبب بروز اهتمام و اقتدار و نیکی در همه رفتارهای اجتماعی و سیاسی و فرهنگی می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 11 =