نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس:

اعتبارات سالانه مرکزی نسبت به درآمدهای این استان بسیار پایین است

شناسهٔ خبر: 4145094 -
اراک- نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان درمجلس گفت: اعتبارات هزینه ای و عمرانی سالانه استان مرکزی نسبت به درآمدهای این استان بسیار پایین است و باید چاره اندیشی جدی در این رابطه انجام پذیرد.

محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر در حاشیه جلسه استاندار و مجمع نمایندگان استان مرکزی با رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ازجمله مباحثی که در این جلسه مطرح شد، موضوع شرایط اقتصادی استان مرکزی بود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزود: استان مرکزی از نظر وصول درآمدها در مرتبه بالایی در میان استان های کشور قرار دارد، اما در بحث تخصیص اعتبارات عمرانی و جاری، متاسفانه در رتبه ۱۸ و بالاتر از آن است.

حسینی بیان کرد: با وجود مزیت درآمدزایی استان مرکزی، کمتر از چهار درصد بودجه ملی سالانه استان های کشور، به این استان تعلق می گیرد.

وی تصریح کرد: در حالی که سطح درآمدهای مالیاتی استان مرکزی بالا می باشد، اما اعتبارات هزینه ای و عمرانی این استان بسیار پایین است و مشکلات عدیده ای در حوزه زیرساخت ها از جمله ریلی، جاده ای و آبرسانی وجود دارد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: مقرر شد با توجه به تعداد طرح های ملی استان مرکزی، پیگیری برای تقویت و افزایش پایه اعتبارات ملی استان از سوی رئیس مجلس و با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور، در دستور کار قرار گیرد.

حسینی گفت: در این جلسه همچنین بر برقراری مشوق های صادراتی و ایجاد انگیزه در این زمینه و همچنین پیگیری خاص طرح هایی که مقرر است از طریق بخش خصوصی و فاینانس اجرایی شود تاکید شد تا هر چه زودتر اجرایی شوند.

وی افزود: در رابطه با سرمایه گذاری شرکت خودروسازی رنو در ساوه نیز مقرر شد موضوع به طور خاص از طریق رئیس مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: موضوعاتی همچون آبرسانی، مشکلات صنایع بزرگ استان مرکزی، احداث بیمارستان ۶۱۷ تختخوابی و سایر مباحث حوزه بهداشت و درمان و نشست های مستمر با وزیران مربوطه در مورد مشکلات استان از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 4 =