معاون توسعه مدیریت آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد:

نام نویسی دوره های سوادآموزی استان تا ۱۵ آذرماه ادامه دارد

شناسهٔ خبر: 4145107 -
یاسوج- معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: نام نویسی از بی سوادان و متقاضیان دوره تحکیم سواد تا ۱۵ آذر ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اردشیر یاری عصر سه شنبه در نشست مسئولان آموزش و پرورش استان افزود: متقاضیان می توانند برای ثبت نام به واحدهای سوادآموزی آموزش و پرورش مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: قبل از نام نویسی اسامی بی سوادان از طریق کاربران سوادآموزی در ادارات آموزش و پرورش استعلام وضعیت سواد می شوند.

یاری اظهار داشت: محدوده سنی گروه هدف سوادآموزی ۱۰تا۴۹سال است.

یاری با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۹۲ درصد از جمعیت استان باسود هستند، گفت:  ۹۵درصد فعالیتهای سوادآموزی استان از طریق برون سپاری انجام می شود.

وی اظهار داشت: فعالیتهای سوادآموزی در استان از طریق موسسات و تشکلهای مردم نهاد انجام می شود و در این راستا ۹ مؤسسه وتشکل مردم نهاد در ۱۳شهرستان و منطقه استان فعال هستند.

یاری بیان داشت: این فعالیتها در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم انجام می شود.

وی تعداد سوادآموزان در راین دوره ها را چهار هزار و۶۰۰نفر عنوان کرد و گفت: پشتیبانی دوره های توانمندسازی آموزش دهندگان  وفعالیتها در طول سال و تهیه امکانات تحصیلی به عهده مؤسسات و نظارت بر برگزاری آزمون و ارزشیابی به عهده بخش سوادآموزی آموزش و پرورش استان است.

معاون سوادآموزی آموزش وپرورش استان یادآور شد: از ابتدای نام نویسی دوره های سوادآموزی یکهزار و۱۴نفردر دوره انتقال، ۹۸۰نفر در دوره سوادآموزی و۳۹۰نفر نیز در دوره تحکیم ثبت نام کرده اند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 0 =