۱۱هزار واحدمسکن روستایی نیازمند مقاوم سازی/ بناب قطب صادرات استان

بناب - فرماندار بناب با تاکید بر ضرورت مقاوم سازی واحدهای مسکونی در شهرستان گفت: ۱۱هزار واحد مسکن روستایی در بناب نیازمند مقاوم سازی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله فرج اللهی عصر امروز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بناب ضمن عرض تسلیت حادثه اخیر زلزله در استان کرمانشاه به بازماندگان جان باختگان این حادثه از مردم خواست کمک های مادی و جنسی خود را به مراکز جمع آوری این کمک ها تحویل دهند.

فرماندار بناب با بیان اینکه از ۱۵ هزار و ۵۰۰ مسکن روستایی موجود شهرستان تنها ۴ هزار و ۵۶۰ واحد مقاوم سازی شده اند، ادامه داد: متأسفانه در کشور، استان و شهرستان تعداد زیادی از ساختمان ها مقاوم نیستند و در مقابل کوچک ترین زلزله دچار مشکل و تخریب می شوند.

وی سپس با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۶۸۷ واحد جدید در شهر نیز با استفاده از تسهیلات مسکن مهر بطور خود مالکی مقاوم سازی شده اند، ادامه داد: حوادث نشان می دهد که باید آمادگی خود را در برابر اینگونه حوادث افزایش دهیم و مقاوم سازی ساختمان ها یکی از راه های کاهش چنین حوادثی است.

اعطای ۱۵۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای رونق کسب و کار

فرج اللهی از اعطای ۱۵۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای رونق کسب و کار در بناب خبر داد و افزود: شهرستان بناب به عنوان قطب صادرات در استان مطرح است. بناب در بررسی های صورت گرفته در تمامی شاخصه ها در استان آذربایجان شرقی جزو رتبه های برتر قرار دارد.

فرماندار بناب همچنین در ادامه اظهار داشت: در سال ۹۶ در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در جریان ۸ ماه گذشته ۱۵۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای رونق کسب و کار و اقتصاد مقاومتی در شهرستان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در ۸ ماه گذشته بالغ بر ۳۵ هزار تن صادرات از این شهرستان صورت گرفته است، ابراز داشت: گمرک بناب علاوه بر بناب به سایر شهرستان ها نیز خدمات ارائه می دهد.

بدنه شهرداری بناب باید چابک سازی شود

وی سپس در خصوص شهرداری بناب نیز گفت: بدنه شهرداری بناب باید چابک سازی شود.

وی گفت: شهرداری بناب در سال های اخیر خیلی بزرگ شده و حدود دو سه برابر چارت سازمانی نیرو در آن مشغول هستند و باید چابک سازی در شهرداری بناب انجام پذیرد.

وی افزود: برای اینکه بتوان در شهرداری برای شهروندان خدمات لازم را ارائه کرد باید از جذب نیروی جدید به بدنه شهرداری پرهیز کرد و در مقابل منابع درآمدی جدید برای شهرداری تعریف شود.

وی ضمن دعوت از سرمایه گذاران و شهروندان بنابی جهت کمک به شهرداری تصریح کرد: اگر روند فعلی را در شهرداری شاهد باشیم، شهرداری فقط خواهد توانست حقوق پرسنل و هزینه های جاری را تأمین کند و ارائه خدمات به شهرداری امکان پذیر نخواهد بود.

هزینه های جاری و حقوق پرسنل شهرداری در ماه ۱۵میلیارد ریال است

وی گفت: هزینه های جاری و حقوق پرسنل شهرداری در ماه ۱۵میلیارد ریال است.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب همچنین با تأکید بر اینکه توسعه و پیشرفت تنها در سایه آرامش و همدلی اتفاق می افتد؛ گفت: علیرغم محدودیت منابع مالی دولت ۵۸ میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۶ توسط دولت به شهرداری بناب پرداخت شده است.

فرج اللهی اذعان کرد: هزینه های جاری و حقوق پرسنل شهرداری بناب در هر ماه بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال است که برای تأمین این مبالغ شهرداری نیاز به ایجاد منابع درآمدی جدید دارد.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج بر ترویج فرهنگ و تفکر بسیج در جامعه تأکید کرد و از ادارات شهرستان خواست در طول ایام برگزاری برنامه های هفته بسیج نهایت همکاری را با سپاه ناحیه بناب بعمل آورند.

فرماندار بناب در خاتمه حکم انتصاب نادر داوودی را به عنوان شهردار بناب قرائت کرد و گفت: در کنار انتظارات شهرداری از مردم، مردم نیز انتظار دارند با دلسوزی و پاک دستی در راستای توسعه و پیشرفت بناب قدم بردارند.

پرداخت ۳۳۰میلیارد ریال اعتبار ازسوی دولت به شهرداری های استان طی۸ ماه گذشته

معاون مدیرکل شهر و روستای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از پرداخت ۳۳۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت در ۸ ماه گذشته به شهرداری های استان خبرداد.

خراسانی همچنین گفت: مردم باید در جهت توسعه و عمران و آبادانی شهر با شهرداری همکاری کنند و مشارکت داشته باشند و این مشارکت با سفارش و شعار حل نمی شود و تحقق نمی یابد و این زمانی تحقق خواهد یافت که همدلی و همفکری در خود شورا و شهرداری به عینه مشاهده شود.

وی ضمن تأکید بر پرهیز از هرگونه تبعیض در هزینه های شهرداری و شورا تصریح کرد: شهرستان بناب با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود امکان سرمایه گذاری در آن فراهم است؛ از این رو باید از این ظرفیت در راستای عمران و آبادانی و توسعه شهر استفاده و قدم های لازم برداشته شود.

وی سپس با اشاره به کمرنگ شدن سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران گفت: بخاطر برخی مسائل اتفاق افتاده مردم نسبت به شهرداری کم اعتماد شده اند که این موضوع نیاز به بازنگری جدی دارد.

معاون مدیرکل شهر و روستای استانداری آذربایجان شرقی در ادامه به ویژگی های نادر داوودی شهردار بناب اشاره و اظهار امیدواری کرد مردم با همکاری خود با شورا و شهرداری، شهردار بناب را در راستای انجام وظایف و مأموریت های خود یاری و کمک کنند.

فرهنگ بسیج باید به نسل های بعدی انتقال یابد

بنا بر این گزارش، در ادامه این آیین فرمانده سپاه ناحیه بناب نیز با عرض تسلیت به مصیبت دیدگان و بازماندگان حادثه اخیر زلزله در استان کرمانشاه فرا رسیدن هفته بسیج را گرامی داشت و با بیان نقش بسیج در کشور گفت: هفته بسیج فرصت مناسبی است تا فرهنگ بسیج به نسل های بعدی انتقال یابد.

سرهنگ عمران دوستی اذعان کرد: اگر می خواهیم قدرت نرم جمهوری اسلامی را افزایش دهیم باید در جهت اشاعه فرهنگ بسیج گام برداریم و اگر تفکر بسیجی و ولایی در جامعه حاکم باشد، هیچ دشمنی توان تهدید آن کشور را نخواهد داشت.

وی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از مردم نوع دوست شهرستان بناب در جریان کمک رسانی به جبهه مقاومت گفت: جا دارد از مساعدت های خیران شهرستان نیز که همواره درکارهای خیر پیشقدم بوده اند، تقدیر و تشکر بعمل آید و به نظر می رسد جای تجلیل از خیران در این شهرستان خالی است که امیدواریم طی برنامه های دیگری از خیران شهرستان تجلیل شود.

این گزارش می افزاید، در ادامه جلسه شورای اداری بناب به پاس قدردانی از زحمات و تلاش های ولی الله فرج اللهی فرماندار بناب در برگزاری مراسمات گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اهدای لوح تقدیر از سوی سپاه ناحیه بناب از ایشان تجلیل شد.

کد خبر 4145127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =