نمی توان با فروش تراکم و ماده صد شهر و شهرداری را اداره کرد

بناب- شهردار بناب گفت: باید تمام توان خود را به کارگیریم تا اعتماد از دست رفته مردم به شهرداری بناب را بازگردانیم. نمی توان با فروش تراکم و ماده صد شهر و شهرداری را اداره کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر داوودی شامگاه سه شنبه در آیین معارفه خود به عنوان شهردار بناب با اعلام این مطلب افزود: برای اینکه عدالت شهری را در ارائه خدمات به شهروندان رعایت کنیم، باید تلاش کنیم اعتماد مردم را جلب کرده و تمام امکانات شهرداری را در راستای جلب اعتماد مردم به کار گیریم.

داوودی تصریح کرد: تنها با فروش تراکم و ماده ۱۰۰ نمی توان برای شهرداری درآمد باز کرد و روی آن حساب نمود. از این رو برای مطالباتی که شهروندان از شهرداری دارند باید روی منابع مالی پایدار برنامه ریزی کنیم که اقداماتی را در این خصوص انجام داده ایم.

وی تصریح کرد: جای خوشحالی دارد که امروز به عنوان خدمتگزار مردم،   اعتمادی که اعضای شورا به من داشتند و بنده را لایق این مسئولیت دیدند، امیدوارم لایق این اعتماد باشم.

شهردار بناب سپس با بیان اینکه ۷۵۰ پرونده ماده ۱۰۰ در شهرداری بناب وجود دارد؛ گفت: درآمدی که پیش بینی می شود از این پرونده ها عاید شهرداری شود بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال است که انتظار داریم شهروندان با همکاری خود شهرداری را در اجرای پروژه های شهرداری یاری دهند.

برگزاری همایش سرمایه گذاری در بناب

وی همچنین از برگزاری همایش سرمایه گذاری از سوی شورا و شهرداری در آینده نزدیک در این شهرستان خبرداد و گفت: تلاش خواهیم کرد با جذب سرمایه گذاران به مطالبات و خواسته های به حق شهروندان پاسخ دهیم.

شهردار بناب در ادامه سخنان خود به شاخص ترین نکات برنامه های خود اشاره کرد و افزود: هوشمند سازی خدمات شهری، افزایش بهره وری نیروی انسانی، توجه به محلات با شعار شهروند محوری، ضرورت توجه به مسائل محیط زیست و طرح تفکیک زباله از مبداء، راه اندازی کارخانه آسفالت و کاهش بوروکراسی اداری در شهرداری برنامه هایی هستند که برای تحقق آن ها با استفاده از ظرفیت و توان بالای اعضای شورای اسلامی شهر و همکاران شهرداری تلاش خواهیم کرد تا در جهت جلب رضایت شهروندان قدم برداریم.

داوودی در ادامه ضمن تأکید بر رعایت اخلاق حرفه ای از سوی خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان خاطرنشان کرد: ضمن اینکه از عملکرد اصحاب رسانه تقدیر و تشکر می کنیم، انتظار داریم آن ها نیز همسو با اهداف سازمانی شورا و شهرداری در جهت عمران و آبادانی شهر قدم بردارند.

شورای پنجم با چالش بزرگ مالی در شهرداری بناب مواجه است

 رئیس شورای اسلامی شهر بناب نیز در این مراسم گفت: شهرداری بناب هم اکنون ۱۰۰ میلیارد ریال بدهی دارد و این مشکل گریبانگیر شورای پنجم و شهرداری شده است.

عباس ممقانی تصریح کرد: اگر در زمان خود این بدهی ها پرداخت می شد الآن این میزان بدهی روی هم انباشته نمی شد.

وی همچنین با بیان اینکه شورای پنجم با چالش بزرگ مالی در شهرداری بناب مواجه است؛ افزود: در عین حال مردم از شورای پنجم و شهردار جدید انتظار خدمت رسانی دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب از شهردار خواست با استفاده از راهکارهای قانونی در جهت ایجاد محیط صمیمی تلاش کرده و رضایت مندی مردم را فراهم کنند.

ممقانی سپس ضمن تأکید بر رعایت نظم و انضباط مالی در شهرداری اذعان کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام و برخی پروژه های دیگر که تاکنون بر روی کاغذ مانده اند، اولویت اصلی کار شورا و شهرداری خواهد بود.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت فرماندار، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و همچنین سایر ادارات و بخش خصوصی برای توسعه شهر گفت: رسیدگی به نیازها و مشکلات مناطق حاشیه شهر و سکونتگاه های غیررسمی از عهده شورا و شهرداری خارج است و نیاز به همکاری مسئولان دارد.

کد خبر 4145137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =