واگذاری پروژه‌های نیمه تمام گلستان به بخش خصوصی جدی گرفته شود

گرگان - استاندار گلستان گفت: واگذاری پروژه‌های نیمه تمام استان گلستان به بخش خصوصی باید جدی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مناف هاشمی صبح چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان گلستان، اظهار کرد: بر اساس ماده ۲۷ قانون، پروژه‌های نیمه تمام می‌توانند برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار شوند و نیاز است تا دستگاه‌های اجرایی استان در این بخش تلاش بیشتری داشته باشند.

وی افزود: با واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی برای تکمیل آن هر دو طرف منتفع خواهند شد.

استاندار گلستان با بیان اینکه گلستان به عنوان استان کشاورزی و دامپروری مطرح بوده، گفت: میزان معافیت‌های مالیاتی در آن زیاد است.

هاشمی تصریح کرد: البته رشد وصول مالیات در دو سال گذشته قابل توجه بوده و بنابراین استان گلستان ظرفیت وصول مالیات را دارد.

وی ادامه داد: اگر دفاتر تعدادی از کارخانجات بزرگ گلستان که در تهران مالیات می‌دهند با انتقال به استان این مالیات را در گلستان پرداخت کنند به سود استان خواهد بود.

استاندار گلستان با بیان اینکه برخی ظرفیت‌های قانونی در بودجه امسال جای پیگیری دارد، خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی وظیفه دارد این ظرفیت‌های قانونی را به دستگاه‌های اجرایی بشناساند.

هاشمی افزود: مدیران استانی باید بر تمام نکات بخشنامه بودجه‌ای اشراف داشته باشند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نقش مهنی در این بخش دارد.

وی تصریح کرد: نکات کلیدی موجود در قوانین بودجه‌ای کمک زیادی به دستگاه‌های اجرایی خواهد کرد و نیاز است تا کارشناسان بودجه هر دستگاه از این قوانین آگاهی کانل داشته باشند.

هاشمی یادآور شد: ایجاد ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل به بنده تکلیف شده و دستگاه‌های اجرایی هر ۱۵ روز گزارش خود را به ما ارائه دهند.

به گفته وی، تا کنون چهار هزار و ۶۰۰ شغل در سامانه به ثبت رسیده و باید به برنامه نزدیک‌تر شویم.

کد خبر 4145406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =