یک نماینده فراکسیون صدر در پارلمان عراق گفت که این فراکسیون در تلاش برای ایجاد ائتلافی پارلمانی جهت درخواست برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق است و "جدول زمانبدی شده برای خروج اشغالگران" حداقل شرط صرف نظر کردن جریان صدر از تعلیق عضویت خود در پارلمان و دولت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، "صالح العکیلی" در گفتگو با خبرگزاری فرانسه افزود: جریان صدر در تلاش برای تشکیل یک جبهه ملی مخالف اشغالگری در داخل مجلس نمایندگان عراق است و برخی تشکل های سیاسی درحال تماس با ما برای اتخاذ موضع مشابهی هستند.

وی افزود: حداقل شرط صرف نظر کردن از مسئله تعلیق، تدوین یک جدول زمانبندی شده درخصوص خروج نیروهای اشغالگر از عراق است. 

گفتنی است جریان صدر با 30 کرسی در مجلس و شش وزیر در دولت نوری المالکی نخست وزیر عراق روز گذشته در اعتراض به دیدار المالکی با "جرج بوش" رئیس جمهوری آمریکا عضویت خود را در مجلس و دولت به حالت تعلیق درآورد.

از سوی دیگر، "بهاء الاعرجی" از نمایندگان جریان صدر گفت: " مطالباتی را به المالکی خواهیم داد که تنها خواست فراکسیون صدر نبوده بلکه در راستای منافع ملی عراق است و در صدر این مطالبات، تدوین جدول زمانبندی شده برای خروج اشغالگران و تحویل پرونده امنیتی" به عراقی ها قرار دارد.

گفتنی است رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود با المالکی در امان ضمن حمایت از وی تاکید کرد که نیروهای آمریکایی تنها بعد از پایان یافتن ماموریت آنها در عراق خاک این کشور را ترک خواهند کرد.

کد خبر 414560

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =