معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

۶۰۰۰ خیر سلامت در مازندران فعالیت دارند

شناسهٔ خبر: 4146821 -
ساری - معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از فعالیت هفت انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان و شش هزار خیر سلامت در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهنگ بابا محمودی عصر پنجشنبه در سمینار آموزشی مراقبتهای حمایتی و تسکینی در سرطان که در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد با بیان اینکه علم و مهارت اندیشمندان و پزشکان، زکات ان ها است،اظهار کرد: پزشکان و پرستاران وظیفه سنگینی دارند زیرا مسؤولیت درمان بهترین نعمت خداوند برعهده ان ها است.

وی با بیان اینکه شش هزار خیر در استان مازندران وجود دارد، گفت: معتقدم هرفردی که مراقب سلامت خویش و حفظ محیط زیست می باشد خیر است.

دکتر بابا محمودی از فعالیت هفت انجمن مردم نهاد در حوزه سرطان فعال خبردادو افزود: خیران باید برای ارتقای شاخصه سلامت در جامعه تلاش کنند.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان ۲۵ درصد از مسؤولیت حوزه بهداشت و درمان را برعهده دارد،گفت،: ارگان ها و نهادهای مختلف ۷۵درصد از مسولیت بهداشتی و درمانی را برعهده دارند که باید به وظایف خود عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسؤلان و مردم نباید نسبت به وظیفه خود کوتاهی کنند، گفت: متاسفانه در زلزله اخیر شاهد تخریب خانه ها و بیمارستان با قدمت پایین بودیم که این نشاندهنده ان است برخی به مسؤولیت خود به درستی عمل نکردند.

دکتر بابا محمودی بر رعایت اخلاق حرفه ای تاکید کرد و افزود: در ذات هر انسانی مقیاس سنجش وجود دارد که آگاه شدن به این مسئله اخلاق است.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید براینکه موسسه خیریه باید در بیمارستان ها راه اندازی شود، ادامه داد: با راه اندازی این مراکز در بیمارستان ها خیرین با مشکلات  بیماران آشنا می شوند و بهتر می توانند در رفع این مسائل کمک کنند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 0 =