آزادی سریع گروگان ۱۴ ساله توسط پلیس قم

قم - فرمانده انتظامی استان قم گفت: با تلاش ۷۲ ساعته پلیس قم، پسر بچه ۱۴ ساله ربوده شده قمی در استان سیستان و بلوچستان از دست گروگان گیران آزاد و به خانواده‌اش تحویل شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار کاظم مجتبایی اظهار داشت: در این عملیات پیچیده و مهم، پلیس با بهره گیری از تمام توان فنی، عملیاتی و حرفه ای خود توانست با تعقیب مجرمان در استان‌های مختلف به شناسایی محل نگهداری پسربچه ۱۴ ساله دست پیدا کرده و در یک عملیات غافلگیرانه او را نجات دهد.

وی افزود: بدیهی است علت ربایش و انتقال فرد مورد نظر به استان‌های شرقی در حال بررسی بوده که پس از دستگیری تمامی متهمان و نیز دریافت اخبار دقیق از آن‌ها اطلاع رسانی خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان قم ضمن تأکید بر امنیت همه جانبه و فراگیر در قم به مردم شریف این استان اطمینان داد: ارکان انتظامی، اطلاعاتی و عملیاتی پلیس قم با هوشیاری کامل از مردم عزیز و همچنین دستاوردهای نظام و انقلاب در این استان مقدس تا پای جان پاسداری کرده و اجازه نخواهد داد اینگونه مسائل کم نظیر، امنیت عمومی و پایدار این استان را به خطر بیاندازد.

سردار مجتبایی با اشاره به اهتمام دادستان قم و همکاران دستگاه قضائی در برخورد قاطع و جدی با جرائم و مجرمان، اظهارداشت: با تلاش پلیس قم و حمایت دستگاه قضائی و همچنین تلاش سایر دستگاه‌های نظامی و اطلاعاتی استان جرائم خشن اعم از سرقت به عنف، تجاز به عنف، آدم ربایی، شرارت و سرقت تحت پوشش، در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بین سه تا ۸۶ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: استان قم در نظرسنجی صورت گرفته توسط مسئولان کشوری از لحاظ امنیت ذهنی و روانی و نیز کسب اعتماد اجتماعی جزء رتبه‌های برتر کشوری قرار دارد و پلیس توانسته امنیت خاطرشهروندان را در سطح پایدار حفظ کند.

فرمانده انتظامی استان قم اظهار امیدواری کرد: شرایط حاصل شده و دستاوردهای امنیتی و اجتماعی با همکاری مسئولان استان و مردم عزیز استمرار یابد.

دستگیری سارق طلاجات کودکان با بیش از ۲۰ فقره سابقه سرقت در قم

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارق طلاجات کودکان با بیش از ۲۰ فقره سابقه سرقت در سطح استان خبر داد.

سرهنگ احمد کرمی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد سرقت طلاجات کودکان در معابر سطح شهرستان قم و نظر به اینکه سرقت توأم با ربایش اطفال بوده و اثرات روانی نامطلوبی بر ذهن کودکان قربانی بجا گذاشته، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با انجام یکسری تحقیقات و اقدامات پلیسی پی بردند سارق طلاجات کودکان، فردی حدوداً ۴۰ ساله بوده که با پرسه زنی در کوچه‌ها بوسیله موتورسیکلت و شناسائی سوژه مورد نظر خود از بین دختر بچه‌های ۳ تا ۷ ساله آن‌ها را به بهانه خرید بستنی و خوراکی اغفال و سوار موتور سیکلت کرده و پس از انتقال به محلی خلوت اقدام به بریدن النگوها و درآوردن گوشواره‌های آن‌ها کرده و کودکان را در مکانی دور از محل سوار کردن رها و متواری می‌شوند.

کرمی ادامه داد: مأموران پس از اقدامات و بررسی‌های صورت گرفته موفق شدند محل سکونت سارق را شناسایی کنند اما به دلیل اینکه سارق در محل سکونت خود حضور نداشته، موجب شد تا کارآگاهان به تحقیقات تخصصی‌تر بپردازند که پس از تلاش‌های صورت گرفته نهایتاً محل اختفاء نامبرده را در پایتخت شناسایی و با کسب دستور از مقام قضایی و اعزام یک اکیپ عملیاتی به مکان مورد نظر، سارق را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس اگاهی استان منتقل کردند.

وی اضافه کرد: با به کارگیری یکسری تحقیقات پلیسی و ارائه مدارک و مستندات مربوطه توسط مأموران، سارق که هفت فقره سابقه کیفری را در پرونده خود داشت، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و قصد خود را از سرقت‌ها تأمین هرینه‌های مصرف مواد مخدر دانست و به بیش از ۲۰ فقره سرقت طلاجات کودکان اعتراف کرد.

سرهنگ کرمی بیان داشت: در این خصوص تعداد ۱۲ نفر از شاکیان در مواجهه حضوری متهم را شناسایی کردند و در ادامه مشخص شد متهم  اموال مسروقه را به شخصی طلافروش فروخته است که در این رابطه مالخر طلاجات نیز شناسائی و دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان قم گفت: در نهایت پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و متهمان با صدور قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.

سرقت ۱۰۰ دریچه فاضلاب برای تأمین مخارج اعتیاد

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارقان دریچه‌های فاضلاب در قم خبر داد و گفت: متهمان به ۱۰۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ کرمی اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد دریچه‌های فاضلاب در قم موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی گفت: در ادامه با انجام اقدامات پلیسی و بررسی جغرافیای جرم سه نفر در این رابطه دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان قم با بیان این که هر سه سارق، حرفه‌ای و دارای سوابق متعدد هستند، تصریح کرد: افراد مذکور در تحقیقات مأموران ابتدا اعترافی به سرقت نداشته اما در رویارویی با دلایل و مستندات موجود به سرقت ۱۰۰ فقره دریچه چدنی فاضلاب اعتراف کردند.

کرمی با بیان این که سارقان تأمین مخارج اعتیاد را دلیل این سرقت‌ها بیان کردند، گفت: افراد مذکور در ساعات پایانی شب دریچه‌های فاضلاب سطح شهر را پس از تخریب، سرقت کرده و تحت عنوان ضایعات می فروختند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: نهایتاً متهمان به انضمام پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

انهدام باند قاچاق اشیاء عتیقه در قم

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: با دستگیری چهار نفر قاچاقچی اشیاء عتیقه در قم، پنج عدد ظرف سفالی قدیمی متعلق به هزاره اول قبل از میلاد کشف شد.

سرهنگ کرمی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی ناشناس در زمینه حفاری‌های غیرمجاز، استخراج و فروش اشیاء تاریخی و عتیقه، بلافاصله موضوع در دستورکار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

 وی در ادامه گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی مشخص شد متهمان در شهرک پردیسان قم قصد فروش تعدادی اشیاء تاریخی و عتیقه را دارند که طی هماهنگی با مقام قضائی استان دو اکیپ از کارآگاهان پلیس آگاهی به محل مذکور اعزام شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم افزود: با انجام اقدامات پلیسی متهمان به همراه یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ شناسایی و چهار نفر در این رابطه دستگیر شدند.

کرمی با بیان این که متهمان اهل یکی از استان شمالی و هر کدام از دو تا هفت فقره سابقه کیفری دارند، تصریح کرد: در بازرسی از ساک دستی این افراد پنج عدد ظرف سفالی که برابر نظریه کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان قدمت آن متعلق به هزاره اول قبل از میلاد است، کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: متهمان به انضمام پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

کد خبر 4146948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =