شماره بیست و سوم «اندیشه مهر» منتشر شد

شماره بیست و سوم «اندیشه مهر» با مطالبی شامل گفتگو، گزارش، یادداشت، میزگرد و معرفی کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و سومین  شماره مجله الکترونیکی «اندیشه مهر» به کوشش گروه دین و اندیشه خبرگزاری مهر با مطالب متنوعی منتشر شد.

گزارش مهم ترین نشست های اندیشه، مطالب بخش اول این شماره را تشکیل می دهد. از جمله این برنامه ها می توان به «کاربست مبانی حکمت متعالیه در علوم زیستی» با سخنرانی خسروپناه، نشست بازنمایی مطالعات فرهنگی در ایران با سخنرانی نعمت الله فاضلی، نشست رونمایی از کتاب ارج نامه عزت الله فولادوند با سخنرانی داوود فیرحی و داوری اردکانی، نشست بررسی جریان های تکفیری در سوریه و پیامدهای آن با سخنرانی سلمان صفوی و جلسه اول از سلسله جلسات سیر تطور روشنفکری در ایران با سخنرانی شهریار زرشناس اشاره کرد.

گفتگو باعبدالله صلواتی در مورد ملاصدرا و هسته مرکزی فلسفه او اولین گفتگوی این بخش است. در ادامه بخش گفتگو، گفتگوهایی با اساتیدی چون محسن حبیبی، علیرضا صدرا، علیرضا قائمی نیا و سید محمدمهدی جعفری انجام شده است که از نظرتان می گذرد.

خواندنی ترین گفتگوهای این شماره مجله اندیشه مهر، گفتگو با احسان شریعتی است. او استاد دانشگاه تهران و فرزند علی شریعتی است. با او درباره موضوع نسبت شریعتی با فلسفه و ایدئولوژی و قدرت، دلایل هجمه به شریعتی و شیوه تفکر او گفتگو شده است.

در بخش یادداشت بیست و سومین شماره مجله اندیشه مهر، هم یادداشت و مطالبی از  سید مهدی دزفولی، داوود مهدوی زادگان، سید محسن موسوی، عادل پیغامی، آیت الله رشاد و...  آمده است.

معرفی تازه های نشر پایان بخش این شماره «اندیشه مهر» است.

بیست و سومین شماره اندیشه مهر را از این پیوند دریافت نمایید.

کد خبر 4147251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =