ارتقای ورزش تکواندو در مرکزی مدنظر قرارگیرد/ بهره گیری ازظرفیت ها

اراک- رئیس فدراسیون تکواندو گفت: ورزش تکواندوی استان مرکزی نتوانسته از ظرفیت ها و موقعیت مطلوب این استان در راستای گسترش خود بهره مند شود و توقع فدراسیون، مدنظر قرار گرفتن این مهم است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد پولادگر پیش از ظهر دوشنبه در نشست مجمع انتخابی رییس هیات تکواندو استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: مرکزی از جمله استان هایی است که در موقعیت خوب جغرافیایی قرار دارد و زمینه برای فعالیت و گسترش ورزش در آن مهیا است، بنابراین روسای هیات های ورزشی باید با راهبردی صحیح نسبت به شناخت ظرفیت های موجود و بهره گیری از آنها تلاش کنند.

وی افزود: طی چند سال اخیر در ورزش تکواندوی استان مرکزی فعالیت های خوبی صورت گرفته اما در مقایسه با توانمندی های موجود از استان های کم فعالیت در حوزه تکواندو است و فدراسیون تکواندو از این استان توقع بیشتری دارد.

پولادگر خاطرنشان کرد: فدراسیون تکواندو، در همه هیات های کشور انگیزه ایجاد کرده، باید استان ها به میزان این انگیزه، انگیزه خود را افزایش دهند، در غیر این صورت از استان های پیشرو جا می مانند.

رییس فدراسیون تکواندو بیان داشت: تکواندو از جمله رشته های ورزشی به شمار می رود که از دورترین نقاط کشور در تیم ملی و لیگ های مختلف سنی، ورزشکار در آن حضور دارد و در صحنه های آسیایی و جهانی مدال های رنگارنگ کسب کرده و موجب برافراشتن پرچم ایران اسلامی شده است.

وی اظهارداشت: قهرمانی در رشته تکواندو برای جوانان دست یافتنی است، دانش فنی تکواندو متمرکز در یک نقطه نیست و فدراسیون تکواندو موفق شده این دانش را در تمام نقاط کشور گسترش دهد و با این روش در نوجوانان و جوانان ایجاد انگیزه کند.

پولادگر ادامه داد: وقتی چنین شرایطی مهیا شده، دیگر باید بدانیم که جایگاه فاصله با مرکز، نمی تواند مانع از پیشرفت شود؛ دست یابی به سکوی قهرمانی و حضور در تیم ملی و صحنه جهانی و آسیایی تلاش و برخورداری و شناخت ظرفیت ها را می طلبد.

استان مرکزی برای میزبانی مسابقات ورزشی ملی و بین المللی آمادگی دارد

براساس گزارش مهر، در ادامه جلسه عابد حقدادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: اخیر حرکت های خوبی در  ورزش استان مرکزی اتفاق افتاده و همدلی و تعامل هیات های ورزشی استان و حمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان از هیات های ورزشی موجب افزایش حضور بیشتر ورزشکاران در تیم های ملی کشور و مسابقات جهانی شده است.

وی افزود: ما به این بسنده نمی کنیم و تلاش داریم که ورزش استان در تیم ملی و میدان های بین المللی، جهانی و آ سیایی از سهم بیشتری برخودار باشد، همچنین استان مرکزی برای برگزاری و میزبانی هر گونه مسابقات ورزشی داخلی و برون مرزی آمادگی دارد.

براساس این گزارش در پایان برای انتخاب تنها کاندیدای سمت ریاست هیات تکواندوی استان مرکزی رای گیری شد که در نهایت حسن ویسمه با ۱۷ رای ماخذه برای دوره سوم چهارساله، به عنوان رییس هیات تکواندوی استان مرکزی برگزیده شد. 

گفتنی است هم اکنون ۴۷ نفر مربی در بخش آقایان و ۲۸ مربی در بخش بانوان با هیات تکواندوی استان مرکزی همکاری دارند و تعداد ورزشکاران این رشته براساس بانک اطلاعات هیات تکواندوی استان مرکزی  پنج هزار و ۳۷ نفر می باشد که از این تعداد دو هزار و ۹۳۰ نفر آقایان و دو هزار و ۱۰۷ نفر بانوان هستند.

کد خبر 4149513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =