کتاب خوان کردن یک نسل کار آسانی نیست

شیراز- معاون فرهنگی وزارت ارشاد در شانزدهمین نمایشگاه کتاب بزرگ استان فارس گفت: کتابخوان کردن یک نسل کار آسانی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن جوادی شامگاه پنجشنبه در آیین گشایش این نمایشگاه با اشاره به اینکه نسل جوان و نوجوان باید کتابخوان و با کتاب آشنا شوند، گفت: کتابخوان کردن یک نسل کار راحتی نیست.
وی در سالن اردیبهشت نمایشگاه که به این آیین اختصاص یافته بود نام ایران را یادآور و عجین با نام بزرگان دانست و گفت: همانطور که برای بدن غذا لازم است وجود کتاب به عنوان غذای روح هم دارای اهمیت است.
وی با تاکید بر اینکه بدون غذا تندرسی از بین می رود و بدون کتاب هم روح و نفس انسان از بین خواهد رفت، افزود: کتاب درمان نفس است و کتاب خواندن آدابی دارد و از این رو باید میل به کتاب و کتابخوانی را در نسل جدید افزایش دهیم.
جوادی با این توصیف که کتاب هم مانند غذای سالم و پرفایده باید به مصرف برسد افزود: همین ویژگی ها هم باید در نوع کتاب وجود داشته باشد، زیرا کتاب تنوع مختلفی دارد و باید تنوع و تکثر را در کتاب بپذیریم و برای ذائقه افراد در زمان های مختلف کتاب داشته باشیم.
معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به اینکه نسل جوان و نوجوان باید کتابخوان و با کتاب آشنا شوند، عنوان کرد: کتابخوان کردن یک نسل کار راحتی نیست و این جمله که می گوید «کتاب غذای روح است»، بسیار سنجیده گفته شده است و باید توجه داشت بدون خواندن و بدون نوشتن کاری پیش نمی رود.
جوادی با اشاره به اینکه دانش تا نوشته نشود منضبط نمی شود، تاکید کرد: هیچ رسانه ای نمی تواند جای کتاب را بگیرد.
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه زمانی ایران را به نام کتاب هایش می شناختند گفت: امیدواریم این اتفاق بازهم از شیراز آغاز شود، چراکه نمایشگاه کتاب فرصت مناسبی است که نشر و ناشرین محلی با ناشرین ملی ارتباط بگیرند و صدای کتاب در این هفته شنیده شود و در گوش اهالی استان بماند و روند خرید و خواندن کتاب را ادامه دهند.
به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با آیین گشایش شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس بزرگداشت داریوش نویدگویی به پاس نیم قرن فعالیت فرهنگی با عنوان 《شیراز، عطر کلام دهد نوید》برگزار شد.
کد خبر 4153101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =