میوه های قاچاق از سطح میوه فروشی‌ها جمع آوری می شود

بندرعباس - مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: یکی از برنامه های جهادکشاورزی در خصوص میوه های قاچاق جمع آوری آن‌ها از سطح میوه فروشی ها است که این طرح با همکاری تعزی

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از جهادکشاورزی هرمزگان، عزیز سیدی بیان داشت: در راستای آشنایی کارشناسان و مدیران با قوانین کشف محصولات قاچاق کشاورزی، یک دوره آموزشی با حضور ۴۰ نفر از مدیران و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

سیدی، افزود: آشنایی با قوانین مبارزه با قاچاق محصولات کشاورزی، نحوه تشکیل پرونده های قاچاق، هماهنگی برای پایش و نظارت بیشتر در مورد ورود غیر قانونی محصولات کشاورزی و پاسخ به پرسش کارشناسان در مورد قاچاق محصولات کشاورزی؛ از مهمترین اهداف این دوره آموزشی بود.

وی عنوان کرد: ورود محصولات قاچاق کشاورزی علاوه بر ورود آفات و بیماری های گیاهی، با رقابت نابرابر با تولید داخلی، موجب تغییر ذائقه و الگوی مصرف شهروندان می شود.

سیدی اضافه کرد : پدیده قاچاق محصولات کشاورزی اثرات اجتماعی، اقتصادی و امنیتی در جامعه در پی خواهد داشت.

وی گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان آبان ماه در استان بیش از ۱۲۵هزار و۷۲۷ کیلوگرم محصولات زراعی و باغی و ۵۴۸ راس دام قاچاق در استان کشف شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان افزود : همچنین در حوزه شیلات و منابع طبیعی نیز انواع ادوات و محصولات قاچاق از جمله میگو، طناب، لنگر، زغال چوب و گیاهان دارویی کشف و ضبط گردید.

سیدی عنوان کرد: یکی از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی در خصوص میوه های قاچاق جمع آوری آنها از سطح میوه فروشی ها است که این طرح با همکاری تعزیرات حکومتی استان اجرایی خواهد شد.

کد خبر 4154193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =